iPhone
iPhone

iPhone telefonu suya dayanıklı olduğunu kanıtladı

Apple firmasının bu sene çıkarttığı son telefonu olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinin suya dayanıklılık sertifika alması kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında geliyordu. Özellikle son yıllarda akıllı telefon piyasalarının en çok merak edilen özelliklerinin başında gelen suya ve toza dayanıklı telefonların testleri kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında gelmektedir. Bu durum karşısında firmaların sertifika almak için uzun uğraş verdiği suya dayanıklılık testlerinden Apple firması başarılı sonuçlar ile çıkmaya başladı.

Bugün gelen bir haber iPhone 4 telefonunun da suya karşı dayanıklı olduğunu bir kez daha ispatladı. Özellikle son iPhone 7 modellerinde bunun sertifikasını alan Apple firması iPhone 4 telefonunun da dayanıklı olduğunu ancak sertifikasının olmadığından dolayı bilinmediğini açıklar gibi oldu.

Geçtiğimiz yıl Amerika’da yaşayan bir iş adamının 2015 yılında kaybettiği iPhone 4 marka telefonu balık avlarken bir gölete düştü ancak uzun uğraşlara rağmen kurtarılamamıştı. Ancak bugün gelen haber şok etkisi yarattı. 2015 yılında balık avlamaya gittiği gölde suların çekilmesinden sonra yeninden gittiği yerde telefonunu bulan kullanıcı büyük bir şok yaşadı. 2015 yılının Mart ayında gölete düşürdüğü telefonunu bulan iş adamı telefonu şarja taktığında telefonunun çalıştığını görünce büyük bir şok yaşadı.

1.5 yıldır neredeyse suyun altında bulunan telefonunun halen çalışıyor olması telefonunun suya karşı dayanıklı olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Ümidini kestiği telefonuna ulaşan ancak çalışmaz diye beklediği telefonunun çalıştığını gören adamın bunu sosyal medya hesabından paylaşması bir anda günün en çok konuşulan konularının başında geldi.

Apple firmasının bu haberden sonra bir açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu olmaya başladı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*