iphone-imei-seri
iphone-imei-seri

iPhone Seri Imei Öğrenme

iphone Seri-imei numarasını nasıl öğrenebilirim ?

Bütün iOS işlemcili cihazlarda olduğu gibi; iPhone’da da bir seri numarası ve imei numarası mevcuttur. Hücresel ağ bağlantısı olarak bilinen iOS aygıtlarının Imei numarasını öğrenmek aslında çok kolay. Uluslar arası Mobil Ekipman Kimliği olarak bilinen Imei numarasının yanı sıra; telefonun seri numarasını, hücresel veri numarasını ve entegre devre kartı kimliğini de yine kolayca bulabilirsiniz.

Öncelikle iOS işlemcili bütün cihazlarda sırasıyla Ayarlar-Genel-Hakkında butonlarını takip ederek cihazınızın seri numarasını, Uluslar arası Mobil Ekipman Kimliği’ni, Hücresel Veri Numarası’nı ve Entegre Devre Kartı Kimliği’ni sorgulayabilirsiniz. Eğer iOS işlemcinin 6 versiyonunu ya da daha yukarısını kullanıyorsanız; o zaman bu numaralara basılı tutarak kopyalayabilme fırsatına da sahipsiniz. Eğer aygıtınız hazır halde ve ayarlı değil ise; Imei numasını, Entegre Devre Kartı Kimliği’ni; iOS yardımcısı olarak bilinen Merhaba ekranından öğrenebilirsiniz. Merhaba ekranının sağ alt bölümünde yer alan (i) ikonuna tıklayarak; Uluslar arası Mobil Ekipman Kimliği olan Imei numarasını, Entegre Devre Kart Kimliği olarak bilinen Iccid numarasını görebilirsiniz.

iPhone marka cihazlarda iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4s modellerinde sim kartı çıkararak Imei numarasını öğrenebilirsiniz. iPhone 4’ün GSM modeli olması gerekmektedir. iPhone 5 ve sonrası modellerde de; telefonun arka kısmında Imei numarası muhafaza edilmektedir ve alt bölümde karşınıza çıkacaktır; burada yer alan numara Imei numarasıdır ve bu numaranın ilk 14 basamağı ise; MEID numarası olarak kabul edilmektedir.

5 yorum

 1. Royal Honey Bal

  Teşekkürler bende ara ara bulamamıştım

 2. Elixirlife Altın Maske

  teşekkürler yararlı bilgi olmuş

 3. Dekoraçim çit

  teşekkürler yararlı bilgi olmuş bende bunu ariyordumya

 4. Benten Oyunları

  R10 ByEmre : Tşkler güzel bir açıklama olmuş. İphone kullanıcısı olarak bu bilgi çok işimize yarayacak. imeil sorgulama yapacağım ilk iş olarak .

 5. Güzel paylaşım teşekkürler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*