iPhone SE ve 9,7 İnç iPad Pro Türkiye’de

Apple Türkiye, 8.Nisan.2016 tarihi itibariyle Zorlu AVM ve Akasya AVM’deki satış mağazalarında ve online store’da yeni Iphone  SE ve Ipad Pro 9.7 inç modellerini satışa sundu. Büyük ilgiyle karşılanan bu modellerden özellikle Iphone SE, üstün teknik özelliklerine rağmen diğer iphonelara göre çok daha uygun olan fiyatı ile de dikkat çekiyor.

apple-iphone-se

Uzay grisi, altın, roze ve gümüş olarak 4 ayrı renkte satışa sunulan Iphone 5 SE’nin Türkiye satış fiyatı; 16 GB için 1.999 TL., 64 GB için ise 2399 TL. olarak belirlendi. Apple Türkiye telefonlar ile aynı günde, 179 TL. ye satılan ve bu telefonlar için ayı renklerde üretilmiş masa üst deckleri de satışa sundu. Iphone 5 SE, özellikle 6 ve 6 Plus’ın büyük boyutlarından hoşlanmayanlar ancak aynı teknolojiyi isteyenler için 7 den önce piyasaya sürülmüş bir ara model olarak değerlendirilebilir.

iphone-5-se

Iphone 5 SE’nin teknik özelliklerine kısaca göz atmak gerekirse; en önemli özellik 4 inç retina ekran olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca A9 işlemci ve ona yardımcı olan M9 yardımcı hareket işlemcisi, Iphone 6 ile yapabileceğiniz her şeyi, bu telefonla size sunuyor. Bu özellikler telefon aynı kasaya sahip Iphone 5 ile kıyaslandığında, 2 kat daha hızlı performans sunuyor. 12 mp. fotoğraf çeken ve 4K video kaydı yapan muhteşem kamerası ise, iphonelarla iyi fotoğraf çekilmez tezini tamamen çürütüyor. Ayrıca FaceTime HD kameraya eklenen retina flash özelliği ile mükemmele yakın selfieler çekilebilecek ve LivePhotos özelliği ile çektiğiniz fotoğraflar sesli ve hareketli olarak canlanmış olacak.

ipad-pro-97-inch

Daha önce 12.9 inç modeli ile tablet piyasasını sarsan Ipad Pro, bu sefer 9.7 inçlik boyutu ile karşımıza çıkıyor. Bu tablette en önemli özellikler; ekranının sahip olduğu yüksek çözünürlük, dış ortamın ışığı ne olursa olsun ekranı ayarlayan TrueTone özelliği, 4 köşesine eklenen hoparlörler ve tabii ki özel kalemi ile ekrana yazılabilme özellikleri oluyor. Ipad Air’e göre 1.8 kata kadar daha hızlı çalışan bu tablet, özellikle oyunlarda mükemmel bir performans sunuyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*