İphone SE Dönüştürebilirsiniz

Piyasaya çıkmadan önce, iPhone 6S’e benzer bir tasarımla piyasaya çıkacağı söylenen iPhone SE, telefonun çıkmasını bekleyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Mart itibari ile satışa sunulan SE modeli, tasarım açısından daha çok iPhone 5S’e benzerliğiyle dikkat çekti. Hal böyle olunca telefon kullanıcılardan beklenilen ilgiyi göremedi. Aynı zamanda yapılan yorumlara göre, SE’nin elde kalan 5S parçalarını tüketmek için çıkarıldığını bile söyleyenler var.4 inçlik ekran kullanımını seven ve SE’nin çıkmasını bekleyen birçok Apple kullanıcısı SE’ye fazla ilgi göstermedi

iphone-6se-donusturulmesi

Çinli firmalar bu durumu avantaja çevirerek, bir fikir ürettiler. Buna göre üretilen yeni İphone 6S kasası, iPhone SE’nin 4 inçlik ekranına takılıyor. Buda telefonunuzun SE modelinden 6S’e dönüşmesini sağlıyor. Yaklaşık 20 dolar civarında olan bu kasanın, takılabilmesi çok kolay değil, 2 saatlik bir çalışmanın sonunda kasa monte ediliyor. Tabiiki bu arada cihazınız kapsam dışına çıkıyor ve Apple sorumluluk kabul etmiyor. Yaklaşık 600 tl fiyat farkı olan iki telefon arasındaki fark, böylece 20 dolarlık bir harcamayla kapanıyor. Elbette Çinli firmaların ürettikleri kasaların, orjinaliyle aynı kalitede olması mümkün değil, aynı zamanda kasa montajının uzman ellerde yapılması çok önemli. Aksi halde ortaya çokta hoş olmayan bir görüntü çıkabiliyor. Talep çok fazla olduğundanmı bilinmez ama, Çinli firmaların ürettiği sahte kapakların bile sahtesi piyasada gezmeye başladı. iPhone SE, kullananların tasarım hakkındaki eleştirilerine teknik özelliklerde eşlik ediyor. SE’nin teknik özellikleri, 6S’ e benzer olsada bazı yönleriylede 5S’in özelliklerini aratmıyor. A9 işlemci, 2 gb bellek, m9 işlemcisi ile 6S’e benzeyen SE, parmak izi sensörü ve ekran özellikleriyle ise tam olarak 5S’in özelliklerini barındırıyor.

iPhone-SE-donusturulmesi

Apple gibi bir dünya devi teknoloji firmasının yeni çıkardığı telefon modelindeki bu geçmişe dönüşü, firmanın satışlarınada olumsuz etki etti. Apple’ın bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceği ve Apple meraklılarının gönlünü nasıl alacağı merak konusu. Ancak SE piyasaya çıkarılırken gerekli tasarım ve teknolojik çalışmaların yapılmadığı görülüyor. Son 13 yıldır artarak büyüyen grafik izleyen dev firmanın, Bu sene düşen satış rakamları ve İphone satışındaki düşüşleri kullanıcıların tepkisi olarak yorumlanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*