iphone-rehber-kopyalama

iPhone Rehber Kopyalama

Yazımızda sizlere iPhone rehberinizi kopyalamanın veya yedeklemenin yollarını anlatacağız.

Bu işlemi genelde işinizi garantiye almak için yaparsınız. Bir gün gelir telefonunuza bir şey olur da herşeyiniz giderse rehberinizin kalması için yapacağınız işlemdir. Rehber de çünkü herkesin telefon numaraları kayıt altındadır.

iPhone da rehber kopyalamanın 3 farklı yolu vardır. Bunları şimdi teker teker anlatalım

1. yol : Dosya aktarım programı kullanarak yedek almak

Filezilla, iPhone pc suite, SmartFTP veya herhangi bir program ile private > var > mobile > library bölümüne gidin. Bu bölümde adresbooks göreceksiniz. Onu bilgisayarınıza çekin. Herhangi bir sorun olduğunda tekrar aynı yola atın. Ardından telefonunuzu kapatın ve açın. Listeniz yerine tekrardan gelecektir.

2. yol : iTunes ile yedek almak

iTunes‘e bağlandığınız da sol menüde gözüken iPhone cihazınızın üzerine tıklayıp “backup” diyin. Ardından telefonunuzun tamamen yedeği alınacaktır. Herhangi bir sorunda ise aynı şekilde yedeği yükleyin. Tüm bilgiler tamamıyla gelecektir.

3.yol : iTunes ile mail yedeği almak

iTunes ile Outlock veya da mail rehberinizi yedeklemek isteyebilirsiniz. Kolay bir yöntemi vardır. Telefonunuz ile iTunes’e bağlandığınız da zaten size soracaktır. Oradan outlock ayarlarınız yapılı ise veya da direk adres defterinizi gösterip eşleştirdiğiniz işlem tamamdır.

16 yorum

 1. Merhaba, mesajlarımı nasıl yedekleyebilirim?

  • Merhaba Hatice Hanım;

   Bende aynı işlemi araştırdım itools diye bir programla mesajlar yedeklenebilmektedir. Program ingilizce olduğu için kullanamadım arkadaş tavsiyesi ile 11820’yi aradım mesajlarımın rehberimin ve uygulamalarımın yedeği bu yazılımla alındı.

 2. Keşke iphon arızalanmadan önce haberim olsaydı yöntem basit uygulanabilir ama ‘Herşeyi bilmek’ her zaman riskli. Teşekkürler

 3. Yahu kaç günden beri arıyorum bulamıyorum. Rehber kopyalama rehberi için size ayriyetten teşekkür ederim hocam 🙂

 4. kişisel bakım ürünleri

  Teşekkürler bu bilgi için bununla uğraşmıştım baya şey yapıla biliyor mu icloud yükleyip indirile biliyor mu

 5. İphone telefon kullananlar için mükemmel bir paylaşım ve yardımlaşma sitesi olmuş.İphone kullanıcılarının çoğu bazı özelliklerini hala kullanmayı bilmemektedir, bu konuda destekleyici bilgileriniz için teşekkürler.

 6. Teşekkürler işe yarıyor,rehberimi kopyaladım

 7. Vay be meğer ne kadar da kolaymış oysa ben sırf rehberim güvende olsun diye rehberime kaydettiğim her numarayı elle bilgisayarıma da kaydediyordum. Artık rehberimi daha rahat şekilde bilgisayarımda yedekleyebileceğim. Ayrıntılı anlatım için teşekkür ederim.

 8. Hasan Özdemir

  Rehberi düzenli olarak kopyalamak gerekiyor sonra bir sorun çıkarsa çok sıkıntılı oluyor.Numaraları yeniden toplamak gerekiyor sonra.

 9. Iphone Rehber kopyalamak anlattığınız gibi kolaymış icloud ile 4 kardeşiz ve ortak rehber kullanıyoruz. 5000 den fazla kontakt vardı çok teşekkür ederim anlatımınız için

 10. Hello. And Bye.

 11. yazınız ile akılları karıştıran bir sorunun çözümü olmuşsunuz. Böyle faydalı bir makale için teşekkür ederim

 12. Çok teşekkür ederim rehberim uzundu kopyalamayı öğrenmem iyi oldu

 13. alican kosedag

  duyduğuma göre İphone rehber kopyalama olayı biraz can sıkıyormuş, bu kadar teknolojiyle daha başka şeyler yapılamaması ilginç.

 14. Bunu öğrendiğimiz iyi oldu. bazen hat değiştiriyoruz kopyalama ve yedekleme yapmak gerekiyor.beceremeyenlerin ise tüm rehberi uçup gidiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*