iPhone Rehber Kopyalama

By | 03 Haziran 2012

Yazımızda sizlere iPhone rehberinizi kopyalamanın veya yedeklemenin yollarını anlatacağız.

Bu işlemi genelde işinizi garantiye almak için yaparsınız. Bir gün gelir telefonunuza bir şey olur da herşeyiniz giderse rehberinizin kalması için yapacağınız işlemdir. Rehber de çünkü herkesin telefon numaraları kayıt altındadır.

iPhone da rehber kopyalamanın 3 farklı yolu vardır. Bunları şimdi teker teker anlatalım

1. yol : Dosya aktarım programı kullanarak yedek almak

Filezilla, iPhone pc suite, SmartFTP veya herhangi bir program ile private > var > mobile > library bölümüne gidin. Bu bölümde adresbooks göreceksiniz. Onu bilgisayarınıza çekin. Herhangi bir sorun olduğunda tekrar aynı yola atın. Ardından telefonunuzu kapatın ve açın. Listeniz yerine tekrardan gelecektir.

2. yol : iTunes ile yedek almak

iTunes‘e bağlandığınız da sol menüde gözüken iPhone cihazınızın üzerine tıklayıp “backup” diyin. Ardından telefonunuzun tamamen yedeği alınacaktır. Herhangi bir sorunda ise aynı şekilde yedeği yükleyin. Tüm bilgiler tamamıyla gelecektir.

3.yol : iTunes ile mail yedeği almak

iTunes ile Outlock veya da mail rehberinizi yedeklemek isteyebilirsiniz. Kolay bir yöntemi vardır. Telefonunuz ile iTunes’e bağlandığınız da zaten size soracaktır. Oradan outlock ayarlarınız yapılı ise veya da direk adres defterinizi gösterip eşleştirdiğiniz işlem tamamdır.

3 thoughts on “iPhone Rehber Kopyalama

  1. Can

   Merhaba Hatice Hanım;

   Bende aynı işlemi araştırdım itools diye bir programla mesajlar yedeklenebilmektedir. Program ingilizce olduğu için kullanamadım arkadaş tavsiyesi ile 11820′yi aradım mesajlarımın rehberimin ve uygulamalarımın yedeği bu yazılımla alındı.

   Reply
   1. Hatice

    Can bey;
    Bu nasıl ve hangi programdır? Appstore’dan telefonumuza indirebileceğimiz bir uygulama mıdır?

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir