iPhone Kullanıcıları Apple’da Dava Açtı!

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’ta bir süredir yaşanan dokunmatik ekran sorunu nedeniyle kullanıcılar Apple’a dava açtı.

Bilindiği gibi iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcıları bir süredir dokunmatik ekran sorunu yaşıyordu. Bu sorunun çözümünde ekranı değiştirme alternatifi de işe yaramayınca bazı kullanıcılar Apple’a dava açtı.

Apple telefonlarında yaşanan bu sorun iFixit ekibi tarafından “Dokunmatik hastalığı” şeklinde tanımlanmıştı ve ekran değişimi de işe yaramıyor.

Yalnızca iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde görülen sorun, ekran sisteminden ziyade donanımla ilgili bir sıkıntı olarak görülüyor. Bunun nedeni de donanımın önceki iPhone modellerindeki gibi bir kalkanla korunmamasından kaynaklanıyor.

Apple kullanıcıları Apple’ın kusurlu telefon ürettiğini belirtiyor, Apple şirketi de bu hatanın farkında.

Kullanıcıların Apple’dan ne kadar tazminat istedikleri şu anda belli değil. Mahkemenin hangi tarafı haklı bulacağı konusu ise merak ediliyor. Zira şu anda milyonlarca iPhone 6 ve iPhone 6 Plus kullanıcısı bulunuyor ki onlar için de bir hak talebi söz konusu olabilir.

Apple’ın artık geçmiş modellerle ilgili sorun çıkaran donanımı değiştirme, düzeltme imkanı bulunmuyor. Ayrıca dava süreciyle ilgili Apple’dan henüz bir açıklama gelmiş değil.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*