iPhone iPusher Sorunu Çözümü

Okuyucularımızdan  gelen istek üzerine bugun sizlere  iphone facetime sorununun çözümünü yazacağım.   Fazla uzatmadan hemen facetime sorununun çözümüne geçiyorum.

 

ipusher

Öncelikle Cydia üzerinden repo.bingner.com reposunu ekliyorsunuz ve cihazınıza SAM’ı kuruyorsunuz.  Sam ile birlikte SAMPrefs yüklenmesi gerekiyor. Eğer yüklenmediyse OpenSSh yi kurun.

Daha sonra cihazınızda ipusher varsa kaldırın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız üzerinden Putty ile iPhone’a bağlanın.

Putty ile bağlantı kuramayanlarınız olacaktır.  Bağlantı kuramayan okuyucularımız için iphone ‘un ip adresi bağlandığınız wifi’ın ynaında okta bulunuyor. Ayrıca İphone’un kullanıcı adı “root” şifresi ise “alpine” dir.

Cihazınıza bağlandıktan sonra  stockift yazıp enter’a basın.  Çıkan işlemler tamamlandığında cihazı yeniden başlatın.

Sam’ı açın ve Sam status Loaded da Ok yazıyor ise işlemler şuan için doğru tamamlanıyor demektedir.

Daha sonra Sam’dan utilities’e girin ve De-Activate İphone‘a tıklayıp ok butonuna tıklayın Son olarak Revert Lockdown to Stock‘a tıklayın ve Success çıkıyorsa ok’a tıklayın.

Sam’e geri dönün ve  burda otomatik method olacak ve cihazınız otomatik bulamıyacak burayı, By Country-By Carirer yapın ve ana sayfaya dönün, cihazınız hangi ülke ve şebeye kilitliyse onu menülerden seçin .

Cihazınızı itunes’a bağlayın daha sonra itunes otomatik olarak cihazı aktif edecek ( FACE time aktif değil ise onuda edicek)

Aktif oldukdan sonra SAM’ı açın, more information’a girin ve ActivationState : WildcardActivated yazısına bakın gördüyseniz sorununuz çözülmüştür.

Son bir kaç adımız kaldı. SAM’ı tekrar açıyoruz ve Utilities den Backup Activation‘a tıklıyor daha sonra ise Restore Activation a tıklıyor ve cihazımızı yeniden başlatıyoruz. Daha sonra iTunes ile sync yapıyor ve itunesde bulunan iPusher’ı kuruyoruz. Dikkat edilmesi gereken iPusheri henüz açmayın.  Cihazı yeniden başlatıyor ve tekrar sync yapıyoruz daha sonra iPusher ı açıyoruz. Sorununuz artık çözülmüş durumda.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*