instagram foto kaydetme
instagram foto kaydetme

iPhone instagram’daki Fotoğrafları Kaydetmek

iPhone Instagram’daki Fotoğrafları Nasıl Kaydederim ?

Sosyal paylaşım platformlarından Instagram’da her gün binlerce, hatta milyonlarca fotoğraf yayınlanıyor. Aralarında elbette beğendikleriniz oluyor. Peki beğendiğiniz fotoğrafları kaydetmek mi istiyorsunuz?

Android ve iOS işlemcili cihazlarda; Instagram’da beğendiğiniz fotoğrafları kaydetmenin kolay bir yolu var. Öncelikle ekran görüntüsü alarak, beğendiğiniz fotoğrafı kaydedebilirsiniz. Ancak bu şekilde kaydetmeniz durumunda fotoğraf orijinal görüntüsünü kaybetmiş ve daha küçük boyutta mobil cihazınıza inmiş olacak. Eğer fotoğrafı orijinal haliyle kaydetmek istiyorsanız; o zaman Instasave uygulamasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Mobil cihazınıza öncelikle Instasave uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Daha sonra Instagram hesabınıza giriş yapabilir ve fotoğraflar içerisinde beğendiklerinizin üzerine gelebilirsiniz. Alt kısımda yer alan keşfet butonuyla beğendiğiniz fotoğrafları cihazınıza kaydedebilirsiniz. Eğer fotoğrafı indirmek istiyorsanız; ilgili fotoğrafı seçmeniz gerekiyor. Bunu da; ilgili fotoğrafın üzerine gelip 1 kez dokunarak sağlayabilirsiniz. Daha sonra fotoğrafı kaydet seçeneğine tıklayarak fotoğrafı indirebilirsiniz. Bu seçenek; üst bölümde, klasik disket ikonuyla karşınıza çıkacaktır. Android cihazlarda olduğu gibi; iOS işlemci cihazlarda da yine bu programla fotoğraf kaydedebilmek ve indirebilmek mümkün. İndirmek istediğiniz fotoğrafları seçerek, altta yer alan Multisave butonuna tıklayarak, birden fazla fotoğrafı iOS işlemcileri cihazınıza indirebilirsiniz.

Instasave uygulaması ile uğraşmak istemeyenler; başta da belirttiğimiz gibi, ekran görüntüsü alarak istedikleri fotoğrafları cihazlarına aktarabilirler. Ancak bu şekilde görüntü ister istemez bozulacaktır ve daha küçük boyutta cihazınıza inmiş olacaktır.

5 yorum

 1. İnstagramın boyutunu düşürmeleri lazım kardeşim. Çok yavaş ya. Ram kullanımı vb. azaltılırsa kullanacağım. Hem bu uygulama’da yararlı olmuş. Bir koyu İnstagram kullanıcısı olarak Apple Merkez’e duyurusundan dolayı teşekkürler.

 2. instagramtürktakipçi

  merhaba.öncelikle paylaşımlar için teşekkürler açılan konular gayet faydalıemeğinize sağlık.instagramda kapanan hesaplardaki fotolara ulaşmamız mümkün müdür? teşekkürler

 3. dermokil ürünleri

  Teşekkürler bunu çok aramıştım

 4. Svetol Yeşil Kahve

  teşekkürler bu konuda hiç bir fikrim yoktu

 5. Naturaderm Çam Yağı

  bu kadar basit olabileceğini tahmin etmemiştim ben ekran görüntüsü alıyordum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*