iphone-donma-kasma-takılma
iphone-donma-kasma-takılma

Iphone Donuyor Kasıyor Takılıyor Sorunu ve Çözümü

Iphone’un donmaya ve takılmaya başlamasıyla birlikte birçok işlemi yapabilmek artık güç hale gelecektir.
Bu problemleri çözmeden telefonunuzdan postalara bakmak, sosyal medya platformlarına giriş yapmak, hatta aramaları bile cevaplamak zorlaşıyor. Ancak bu sorunun birkaç çözüm yolu var.
iPhone-Home-Tuşu-Calibre
Eğer sizin de iphone marka cihazınız var ise ve sürekli donma, takılma gibi sorunlar yaşıyorsanız işte çözümü:

 • Uygulamaların kullanılmadığı zamanlarda açık kalmaması gerekiyor. Zira bu iphone’u en fazla yoran nokta oluyor ve donmaların birçoğu da bu yüzden meydana geliyor. Görev yöneticisine giriş yaparak, hangi uygulamaların açık kaldığına bakabilir ve o anda kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz.
 • Genel olarak telefonlarda fazla uygulama olması yavaşlamasına neden olur. Her ne kadar diğer telefonlara oranla kapasitesi oldukça geniş olsa da; iphone’da da bu sorun yaşanıyor. Bu yüzden gereksiz uygulamalardan uzak durulmalı ve eğer fazla fotoğraf var ise bunların silinmesi ve tekrar telefonunun kapatılıp açılması gerekmektedir.
 • iOS 4.0, iOS 4.0.1 ya da iOS 4.0.2 gibi sürümler; 3G cihazların yorulmasına neden oluyor. Bu yüzden telefonunun ayarlar, genel, yazılım güncellemeleri kısmından sürekli olarak sistem güncellemelerinin gerçekleştirilmesi gerekiyor.
 • Yüksek boyutlu, göze hitap eden ve çoğu zaman kullanılmayan popüler uygulamalar da yine iphone’ın donmasına yol açıyor. Bu yüzden bu tür gereksiz uygulamaları telefonunuzda barındırmamanız; telefonunuzun daha hızlı çalışması adına önemli bir nokta oluyor.

7 yorum

 1. Telefonumu hiç kapatmadığım için uygulamalarda haliyle birike birike açık kalıyormuş. Gereksiz uygulamaları da kaldırınca sorun düzeldi, teşekkürler.

 2. Gelişmiş teknolojisine rağmen donma yapması beni çok rahatsız ediyordu. Yazınız için teşekkür ederim. Bir kaç uygulamanın arkaplanda çalıştığını farkettim. Sorun çözüldü

 3. Telefonumda donma problemi vardı yazınızdaki bilgileri telefonuma uyguladım gerçekten donma probleminin ortadan kalktığını gördüm.

 4. İphonedaki kasılma ve donma problemi son 3-4 gündür beni çileden çıkartıyordu, önerdiklerinizi uyguladım şu an gayet hızlandı ve donmuyor bir teşekkürü hakettiniz..

 5. Gazete ilan vermek

  Telefonumdaki donma ve kasılma gibi sorunları çözdü bu yazı. Son derece faydalı olduğunu düşünüyorum. Yazıyı sonuna kadar okuyun ve işlemleri yapın, çok faydasını göreceksiniz.

 6. iphone 4 cihazım var son günlerde donma problemleri yaşıyordum. kullanmadığım uygulamaları sildim ve fotoğrafların yedeklerini alıp cihazımdan kaldırdım. açık kalan uygulamaları mümkün olduğunca sık sık kapatmaya başladım. hatta dinlemediğim müzikleri dahi sildim. mesaj bölümündeki ve whatsapp’taki konuşmaları ve medya dosyalarını da kaldırarak telefonu rahatlattım. donma ve kasma problemim de ortadan kalktı. tavsiye ederim..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*