iPhone Cihazınızı Hızlandırmanın Yolları

Her geçen gün teknoloji dünyasında yenilikler yaşanıyor. Hem hayatımızı düzenleyen hemde kolaylaştıran bu teknolojilerin başında da mobil cihazlar geliyor. Mobil sektörde büyük paya sahip olan Apple, teknoloji devlerinden birisi. Her zaman güncelliği ve yeniliği hedefleyen Apple mobil sektörde iddialı. Telefon, tablet, bilgisayar ve TV üzerine hizmet veren kuruluş, satış sonrası destekte de gerekli önemi gösteriyor. iPhone olarak tanıdığımız Apple telefonları gayet stabil olarak çalışıyor. Ancak bazı durumlarda bu cihazlar da yavaşlamaya başlıyor. Bu yazımızda iPhone cihazlarımızı nasıl hızlandırabileceğiz bunu maddeler halinde inceleyelim.

iphone-hizlandirma-yollari

Telefon görüşmeleri, mesajlaşma, sosyal ağlar, fotoğraf çekmek gibi bir çok şekilde faydalandığımız bu cihazlar yavaşladığı durumlarda yapılabilecek etkenler;

1-) Sıklıkla kullandığımız mesajlaşma sisteminde istenen mesajların dışında istemediğimiz ve spam olarak adlandırdığımız mesajları silerek işe başlayabiliriz. Ayrıca çok eski ve işinize yaramayacak mesajları da silmenizde büyük fayda var. Yani eski mesajlarımızı siliyoruz.

2-) İster istemez fotoğraf albümlerimiz büyüyüp ilerliyor. Sizden bu fotoğraf ve videoları silmenizi tabii ki istemiyoruz. Değer niteliği taşımayan fotoğrafları da silebilirsiniz. Fotoğraflarınız çok mu ? O zaman iTunes aracılığı ile telefonunuzda bulunan fotoğraf ve videoları bilgisayar üzerinden yedekleyin ve telefonun hafızasından çıkarın. Bu sayede telefonumuzun hızlanmasına etki etmiş oluyoruz.

iphone-hizlandirma

3-) Gereksiz uygulamaları silin. App Store bildiğimiz gibi çok geniş uygulama yelpazesine sahip. Yeni çıkan uygulamalar, oyunlar derken büyüyüp gidiyor. Sizin yapmanız gereken kullanmadığınız uygulamaları silmeniz.

4-) Uygulamalar demişken şu konuyu da belirtmeden geçmeyelim. Uygulama indirirken, uygulamanın popülerliğine dikkat ederek indirin. Yorumları kontrol edip indirmenizi tavsiye ediyorum. Aksi takdirde virüs içeren uygulamaları indirebilirsiniz.

5-) Telefonunuzu belirli aralıklarla yeniden başlatın. Sosyal medyalarda dolaşırken veya oyun oynarken illa ki telefonumuzun şarjı bitebiliyor. Ancak kullanıcılar çoğu zaman şarjı bitmeden telefonu şarja takıyor ve böylece telefon günlerce açık kalıyor. Bu sebepten ötürü hem yavaşlama hemde garip sorunlar oluşabiliyor. Bu sorunu aşmak için telefonunuzu çok uzun süre açık bırakmamak kaidesi ile yeniden başlatın. Tavsiye olarak 3 gün yeterli olacaktır.

android-telefon-nasil-hizlanir

6-) Güvenliğinizi tehdit edecek web sayfalarına girmemenizi tavsiye ediyorum. İnternet alemi çok geniş yelpazeye sahip. Olumlu siteler kadar olumsuz sitelerde mevcut. Bu sitelerden uzak durun.

7-) Müzik vazgeçilmez isteklerimizden bir tanesi. Ancak çok sayıda müzikte telefonlarımızın hızını etkileyen unsurlardan. Telefonunuzda ki müzikleri az ve öz şekilde arşivleyin. Bu sayede hem güncelleme yapabilirsiniz. Hemde telefonunuzun hızına etki edebilirsiniz.

😎 Ve son olarak telefonunuzun güncelliğini her zaman koruyun. Üretici firma sistemlerinde bulunan açıklardan ve sorunlardan dolayı kullanıcılara güncelleme gönderiyor. Bu güncellemeler sadece sorunlardan ötürü değil yeni özellikler de ekleyebiliyor cihazınıza. Ekstra hız optimizasyonları yapabiliyor. Güncelleme işlemlerinizi yapmayı unutmayın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*