iPhone Bildirimler Çalışmıyor Hatası (çözüm)

iPhone’unuzda bildirimler çalışmıyor ve bu da sizi endişelendiriyor, çözüme kavuşturmak istiyorsunuz. Öncelikle belirtmemizde fayda var. Bu çözüm sadece jailbreak’li cihazlarda uygulanabilecek bir yöntemdir. Ama biz hem jailbreakli hem de jailbreaksiz cihazlar için çözümü anlatmaya çalıştık. iPhone’unuz jailbreak’li veya değil bu sorunu çözmek istiyorsanız anlatıma devam edelim.

Cihazım Jailbreak’li değil ama bildirim alamıyorum ben nasıl yapacağım diye sorarsanız sizinki biraz daha basit bir konu. Uygulamanın bildirimlerini açmamış veya uygulamayı ilk defa çalıştırırken geri bildirime izin vermemiş olabilirsiniz. İkinci bir nedeni de ayarlardan tüm bildirimleri kapatmış kendiniz engellemiş olabilirsiniz. Uygulamayı tekrar kurarak veya bildirimleri ayarlardan açarak sorunu çözebilirsiniz.

Peki ama jailbreak’li cihazlarda sorun neden bu kadar basit değil. Aslında jailbreakli cihazlarda sorun hem yukarıdaki nedenlerden olabilir hem de farklı nedenlerden olabilir. İlk önce yukarıdaki nedenleri bir kontrol edin, olmazsa sorun farklıdır ki aşağıdaki çözümden faydalanabilirsiniz.

Bu sorunu PushFix isimli bir uygulama ile çözebiliriz. Uygulamayı Cydia üzerinden indirip kurabilirsiniz. Fakat ücretli bir uygulamadır. 6.99 $ karşılığında cihazınıza indirip kurabilir ve bu sorunun karmaşıklığını birkaç tuşla çözüme kavuşturabilirsiniz. Aslında bu sorunu ücretsiz çözebileceğiniz yöntemler de yok değil. Fakat bu uygulama bu işi çözmenin en kolay yolu. Biraz da acemiyseniz zaten ücretsiz yollardan bu çözüme ulaşmaya çalışmak sizin için epey zor olacaktır.

pushfix uygulaması bildirim hatası çözümü

Uygulamayı satın alırken IMEI numarasını kayıt ediyorsunuz. Zaten bu şekilde satın alabiliyorsunuz. Uygulamayı kurup çalıştırdığımızda cihaz taranacak, IMEI incelemesi yapılacak ve cihazınızdaki tüm push ayarları silinecek. Sonrasında cihazınız yeniden başlatılacak ve push ayarları sıfırlanmış olacak.

Uygulamalar çalıştırıldığında sanki bu uygulamayı yeni yüklüyorsunuz gibi bildirim alıp almayacağınız sorulacak. Tamam “OK” dediğinizde artık bildirimleriniz çalışıyor olacaktır. PushFix uygulamasını satın almak ve daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz www.pushfix.info adresinden ulaşabilirsiniz. Ancak ingilizcedir bunu da belirtelim.

3 yorum

  1. Ben birldirim menüsünü aşağıya çekiyorum gelmiyor ne yapabilirim

  2. Söylediğiniz gibi iPhone’unmda bildirimler çalışmıyor, çözüm önerilerinizi deneyeceğim, bu konuya değindiğiniz için teşekkürler.

  3. Sürekli bu sornun çözümünü arıyor bulamıyordum neyseki siz anlatmışsınız çok teşekkür ederim. Artık iphone bildirim hatası sorunuyla karşılaşmayacağım. Uygulama için istenen 6.99$ bence yaptığı işleme göre hiç birşey bu sebeple o ücreti ödemenize değecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*