ios-batarya-omrunu-uzatmak

iPhone Batarya Ömrünü Arttırma Yolları

1. Adım Siri;  Siri uygulamasını hepimiz çok severi, fakat siri malesef çok fazla batarya harcamaktadır. Siri’yi yalnızca lazım olduğu zamanlarda kullanın daha sonra kapatın.

url

 

2.Adım Ping; Apple ın oluşturduğu herkesin beğendiği müzik ve uygulamalar paylaşım platformudur.  Ayarlar – Genel – Sınırlamalar – Ping bölümünden kapatabilirsiniz.

3.Adım Bildirimler;  Cihazınızda kullandığınız bazı uygulamar, anlık bildirimler kullanır. Bunlar’ın çoğu gereksiz yere internete bağlanıp şarj’ınızı boş yere harcamaktadır. Bildirim merkezinden bunları kapata bilirsiniz.

4.Adım Mail; Mailler’in push bildirimleri açıksa anlık olarak mailleri çekmektedir. Bunu 5-10-30 dk gibi sürelere yükselterek şarj’ınızı daha tasarruflu kullanabilirsiniz. Push Bildirimleri ayarlarından düzenleye bilirsiniz.

5.Adım Konum Hizmetleri; Bazı uygulamalar konum hizmetlerini sürekli kullanmakta, konum hizmetlerini sadece ihtiyacınız olduğu zaman kullanmanız şarj sürenizi olumlu ve büyük bir yönde etkileyecektir.

6.Adım Bluetooth; Bluetooth’un sürekli açık olmasının herhangi bir gereği yoktur. İhtiyacınız olmadığı zamanlar kapatabilirsiniz.

7.Adım Ekran Karartma; En bilindik yöntemdir, ekranınızı karartmak en etkili yöntemdir.

8. Adım İphone Kilidi; İphone’unuzun kullanımda olmadığı zamanlar ekran kilidi kapatmak, çok büyük tasarruf sağlayacaktır. Bunu ayarlardan otomatik hale getirebilirsiniz.

9.Adım Isı Artışı; İphone’unuzu şarj ederken ısı artışı hissediyorsanız, telefonunuz kap,kapak gibi harici donanımlar varsa bunları çıkartın, yok ise bir süre cihazınızı şarjdan çıkarın. Bu ısı artışları iPhone’un bataryasını olumsuz yönde etkilemektedir.

10. Adım Batarya Akımı; İphone’un bataryası lityum dur.  Lityum bataryanın bakımı için, elektronları hareketli tutmak gereklidir. Telefonunuzun bataryasını en az ayda 1 kere tamamen boşaltıp, tamamen doldurmanız lityum pil’inizin ömrünü büyük derecede uzatacakdır.

11.Adım Güncelleme; Apple’ın mühendisleri, üretilen cihazların batarya ömrünü yükselte bilmek için sürekli çalışmaktadırlar, bu yüzden sık sık güncellemeri kontrol edin ve yeni çıkan güncellemeleri yüklemeye gayret gösterin.

 

6 yorum

 1. Ahmet Kaya Şarkıları

  İphone Herşeye Çözüm Bulduda Şu Pil Sorununa Bir Çözüm Bulamadı Gitti

 2. denemdim ama sanırım bataryam öldüğü için hemen bitiyor. ama güzel bir bilgi teşekkür ederim.

 3. Hi,

  Who can I speak regarding advertising today?

  Thanks,

 4. Çok teşekkür ederim. Bi de bitmeyen batarya yapsalar 🙂

 5. Avon ürünleri

  paylaşımınızdan dolayı teşekkür ederim..

 6. Gerçekten Paylaşım İçin Çok teşekür ederim çok işime yarada birde bu bataryaların ömrünü 2 3 güne kadar çıkarabilseler çok güzel olacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*