iPhone 8’in Sahip Olacağı Ekran Çözünürlüğü Belli Oldu!

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli iPhone 8 hakkında her gün yeni bir bilgi gelmeye devam ederken şimdi de Apple iPhone 8’in sahip olacağı ekran çözünürlüğü ortaya çıktı!

Apple’ın tanıtacağı yeni iPhone modelleri her yıl pek çok kişi tarafından büyük bir merakla beklenmiştir. Apple’ın yeni iPhone’u nasıl olacak geleneği bu yıl da gerçekleşti.

Apple’ın iPhone 8 modeline dair her gün yeni bilgiler gelmeye devam ederken Apple’a yakınlığı ve Apple’ın yeni ürünlerine yönelik başarılı tahminleriyle adından söz ettiren Ming-Chi Kuo Apple’ın yeni iPhone 8 modeli hakkında yeni bilgiler verdi.

Kuo’ya göre Apple’ın yeni iPhone modelinin ekran büyüklüğü 5.8 inç olacak ve kullanılabilir ekran alanı 5.15 inç olacak.

Kuo bilindiği gibi daha öncesinde de bu iddiasına paralel benzer iddialarda bulunmuştu zira ortaya çıkan iPhone 8 görselleri de Kuo’nun bu iddialarını doğrulamıştı. Kuo’nun yeni iddialarına göre iPhone 8’in ekran çözünürlüğü 2.800 x 1.242 piksel olacak olsa da çapraz olacak olan etkin görüntülemede ekran çözünürlüğü 2.436 x 1.125 piksele düşecek.

Yeni iPhone 8 modelinin alt kısmında özel bir fonskiyon alanının olacağını ve bu fonksiyon alanında parmak izi okuyucusunun ve home butonunun olacağını aktarıyor.

Ekran – çerçeve kalınlığının 4 mm olacağını da aktaran Kuo ayrıca iPhone 8’de kullanılacak olan OLED ekran teknolojisiyle birlikte iPhone 8’in çok daha etkili bir görüntü sunacağını da aktarıyor.

iPhone 8’de kullanılacak olan kameranın çok daha iyi olacağını ve daha iyi bir derinlik efekti sunacağını iddia ediyor.

Eylük ayında tanıtılacak olan yeni iPhone 8 modelinin 128 GB’lık modelinin 870 dolardan 256 GB’lık modelinin ise 1.070 dolardan satışa çıkacağını iddia eden Kuo yeni gelişmeler geldikçe bunları aktaracağını belirtti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*