iPhone 8 Maliyeti 1000 Dolar Civarı Olacak!

Apple’ın merakla beklenen yeni iPhone modeli iPhone 8’in maliyetinin bin dolardan fazla olacağı iddia edildi.

Son günlerde Apple’ın yeni iPhone modeli olacak olan iPhone 8 hakkında sürekli olarak yeni haberler gelmeye devam ediyor. Daha daha öncesinden ekranından kamerasına pek çok özelliğin aktarıldığı iPhone 8 modelinin şimdi de maliyeti ortaya çıktı.

Nomura-Instinet analistlerinin tahminlerine göre en azından Amerika’da Verizon ve T-Mobile başta olmak üzere çeşitli operatörlerle Apple arasında yapılacak anlaşmalarla yeni iPhone 8’in Amerika’da pahalıya satılmasının önüne geçilecek. Ancak dünya genelinde durum böyle olmayacak. Dünya genelinde yeni iPhone çok daha pahalı bir ücretten satışa sunulacak.

Yeni iPhone modelinde kullanılacak olan parçaların fiyatlarına bakılırsa yeni iPhone’un maliyeti 1000 doları aşacak. Araştırmayı sürdüren ekipten olan Jeffrey Kvaal’a göre iPhone 8’de kullanılacak olan ses entegrasyonu, 3D algılama ve optik zoom gibi yüksek maliyetler sonucunda üretilen parçalar yeni iPhone’un fiyatını arttıracak. Apple’ın iPhone 6 modelinden sonra iPhone modellerinde ciddi bir yenilik sunmadığını belirten Kvaal bu durumun iPhone 8’de değişeceğini aktardı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*