iPhone 8 İçin İris Tarayıcı

Apple’ın son akıllı telefon bombası olarak gösterilen iPhone 7 için artık sayılı günler kaldı. Eylül ayı içerisinde tüm özellikleriyle beraber tanıtılması beklenen yeni iPhone 7 telefonlarının tanıtımına henüz belli bir süre olmasına karşın gelen sızıntı haberleriyle beraber iPhone 7 ile ilgili birçok detayda ortaya çıkmıştı. Tüm bunlarla beraber iPhone 7’nin tanıtımına sayılı günler kala artık iPhone 8 konuşulmaya başlandı. Bu kez de iPhone 8 ile ilgili yeni iddialar ortaya çıkmaya başladı. Henüz iPhone 7 bile tanıtılmamışken iPhone 8 hakkında ortaya atılan iddialar ise oldukça ilginç.

İris Tarayıcı Gelecek

Bu noktada iPhone 8 ile ilgili ortaya atılan ilk iddia iris tarayıcısı oldu. Samsung’un Note 7 ile iris tarayıcısı teknolojisi getirmesine karşın Apple’ın bu teknolojiye cevap olarak iPhone 8 telefonları beklediği belirtildi. Söz konusu iddialar ne derece doğru bilinme ama biyokimlik konusunda artık Apple’ın da harekete geçtiği düşünülüyor.

Parmak İzi İle Giriş Yapılmıştı

Bu noktada ilk adımı Apple atmış ve parmak izi teknolojisini getirmişti. Parmak izi teknolojisini ise Apple’dan hemen sonra diğer akıllı telefon markaları tarafından da kullanılmaya başlanmıştı. Parmak izi teknolojisinden sonra şimdide İris tarayıcı konusunda girişimler yapılmaya başlandı. Fakat bu konuda Apple bu kez geriden gelecek gibi. Zira iPhone 8 için daha uzun bir süre beklemek gerekiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*