iPhone 7’ye Yeni Tuş Gelebilir

Apple’ın Eylül ayı içerisinde kullanıcılara sunması beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 7 için geri sayım başladı. Tanıtımından önce internet siteleri aracılığıyla sızdırılan bazı bilgilerle tasarım ve teknik özellikler konusunda birçok detayı paylaşılan iPhone 7’nin hakkında hala bazı detaylarda ortaya da çıkmaya devam ediyor. Bu noktada son olarak ise iPhone 7 için yeni bir tuş iddiası gündeme geldi. Söz konusu iddiaların nedeni ise yine Apple’ın aldığı patentler oldu.

Apple Watch İle Aynı Sistem

Daha önce Apple Watch akıllı saatlerinde kullanılan tuş sisteminin akıllı telefonlara uyarlanmış olan halinin bir patent başvurusu olduğu biliniyordu. Apple tarafından başvurusu yapılan yeni patent dosyalarına ilişkin sızdırılan bilgilerle beraber artık çok daha işlevsel bazı tuşların kullanılacağı bilgisi de gelmişti. Apple’ın yeni patent başvurusunun onaylanmasının ardından söz konusu yeni buton iddiaları da iPhone 7 için ortaya atılmaya başlandı. İlk olarak iPhone 7 üzerinde ekstra bir parça olarak yer alması beklenen yeni tuşların iddialara göre tasarıma dahil olan bir modu yapıldı.

iPhone 7 İle Gelir Mi?

Bu noktada en çok merak edilen soru ise yeni sistemin iPhone 7 ile gelip gelmeyeceği. Zira her ne kadar patent başvurusu kabul edilmiş olsa da süre konusunda sistemin Eylül ayına yetişip yetişmeyeceği merak konusu. Yani yeni sistemi iPhone 8 ile de görebiliriz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*