iphone 7 su geçirmez mi olacak
iphone 7 su geçirmez mi olacak

iPhone 7’nin su ve toz geçirmez olacağı iddiası güçlendi!

Şirkete parça temin eden tedarikçiler tarafından ortaya atılan ve hala devam söylentilere göre, Apple’ın birkaç ay sonra tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus hem su geçirmez hem de toz geçirmez özelliğe sahip olacak.

DigiTimes adlı Tayvan merkezli internet sitesine göre ise, Apple’ın hassas dokunmatik home tuşunu test ediyor olması, yeni amiral gemisi iPhone 7’de çıkıntısız home tuşu kullanabileceği olasılığını güçlendiriyor.

Her ne kadar DigiTimes sitesinin iPhone 7 hakkında ortaya attığı söylentiler birbiriyle çok uyumlu olmasa da, sitenin su ve toz geçirmezlik özelliği iddiası son yedi ay boyunca hiç değişmedi. Bilindiği üzere iPhone 6S suya dayanıklı ancak tamamen su geçirmez değil.

Geçtiğimiz Eylül ayında Çin mikroblog sitesi Weibo’da yayınlanan bir haberde, iPhone 7’nin güçlendirilmiş, su geçirmez ve iPhone 6S’e göre daha ince bir kasaya sahip olacağı iddia edilmişti. Bu söylentiler iPhone 7’nin iPod Touch gibi 6.1 mm’den daha ince olacağını düşündürüyor.

iphone 7 su ve toz geçirmez

iPhone 7 hakkındaki söylentilerden home tuşuyla ilgili olanı diğerlerine göre daha az tutarlı görünüyor. 2015 Haziran ayında Apple’ın iPhone 7’de ikonik bir home tuşu ve entegre parmak izi sensörleri ile daha yeni bir ekran teknolojisine geçeceği iddia edilmişti. Apple’ın geçtiğimiz ay, basıldığında hafif içeri giren ve kullanıcı parmağını çektiğinde eski şekline dönen Likit-metal home tuşunun patentini aldığı da biliniyor.

Home tuşuyla ilgili başka bir söylenti de Barclays analisti Mark Moskowitz tarafından öne sürülen, Apple’ın iPhone 7’nin “S” modelini çıkartmayacağı ve iPhone 8’de fiziksel Home tuşuna yer vermeyeceği şeklindeki iddiaydı.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*