iPhone 7’nin Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Benzersiz özellikleri ile devrim yaratmaya hazırlanan bir model olarak aylardır mobil piyasanın başını döndüren, haberleri ile günden güne hayranlarını daha fazla heyecanlandıran bir model olarak iPhone 7, yavaş yavaş kendini göstermeye hazırlanıyor. Lansmanının oldukça yaklaştığı bilinen model, arkasında kalacak 5 ve 5S gibi modelleri piyasadan şimdiden fiyatları düşürerek sildi bile. Peki, iPhone 7’nin satış fiyatı nedir? iPhone 6 ve 6S modellerindeki fiyat gibi çok çok üst düzeyde mi olacak, yoksa ılımlı bir fiyat politikası gelecek mi Apple’dan?

Apple’ın Uluslararası fiyatlarının tahmin edildiği biliniyor. iPhone 7 modelinin fiyatı 749, iPhone 7 Plus modelinin fiyatı ise 849 dolardan başlayacak. Yani, fiyat hala Türkiye pazarına bakıldığında oldukça yüksek ve Türkiye’ye katma değer vergisi ve diğer vergiler dahilinde oldukça uçuk bir fiyata gelecek gibi görünüyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz dönemde iPhone 6S’in fiyatı 649, iPhone 6S Plus’un fiyatı 749 dolardan açılmıştı. S ibaresinin fiyatlarının dahi üzerinde olacak iPhone 7 modelleri, bakalım iPhone 7S ve 7S Plus modellerinde nasıl şekillenecek?

iPhone 7 Türkiye Fiyatı Ne Olur?

iPhone 6S’in günümüzdeki fiyatı yaklaşık olarak 2700 TL’ye denk geliyor. Bu fiyat ile iPhone 7’nin fiyatını kıyasladığımızda yaklaşık 300 TL’lik bir fark öngörmekteyiz. Bu da, iPhone 7’nin en azından 3000 TL civarlarında “sadece normal fiyatının” olabileceğini gösteriyor. Yüksek ihtimalle, 3000 TL’den daha yüksek bir çıkış fiyatı olacaktır.

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*