iPhone 7’nin Depolama Alanı İki Katına Çıkıyor

iPhone 7’nin tanıtımına günler kala, yeni modelin depolama birimiyle ilgili net bilgiler gelmeye başladı. Apple, iPhone 7 ile birlikte 16 GB’lık alanı 32 GB’a çıkartıyor.

Seri üretimine devam edilen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, iki hafta kadar sonra resmi olarak tanıtılacak. Tasarım özellikleri neredeyse tamamen belli olan telefonların donanım özellikleri de yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Son gelen bilgilere göre iPhone 7’nin depolama biriminde değişikliğe gidildi. Apple, iPhone modellerinde 16 GB’lık depolama alanı bulunduruyordu ve bu durum kullanıcıların hiç hoşuna gitmiyordu. Üstelik bu durum hafıza kartı desteğinin de olmadığı göz önünde bulundurulduğunda can sıkıcı bir hal alıyordu. Ki son model iPhone’larda 4K video kayıt desteğinin yer almasıyla 16 GB’lık alanın yetersizliği iyiden iyiye seslendirilmeye başlamıştı.

Ama iPhone severler artık bu konuda mutlu olabilir. Sızan yeni haberlere göre Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’lardaki 16 GB depolama alanını 32 GB’a çıkarıyor. Aslında 32 GB’ın da günümüz telefon kullanımında yetersiz olduğunu söyleyebiliriz. Ama bir anda iki katı kadar bir artış Apple için önemli bir karar olarak değerlendiriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*