iphone 7 bataryası daha büyük olabilir
iphone 7 bataryası daha büyük olabilir

iPhone 7’nin batarya kapasitesi daha büyük olabilir!

Apple’ın Asya kıtasındaki tedarik zincirlerinden birinin sızdırdığı fotoğraflarda görülen bataryanın, iPhone 7 bataryası olduğu iddia ediliyor. Eğer bu iddia doğruysa iPhone 7’nin bataryası iPhone 6S’in bataryasından daha büyük olacak.

Çinli mikroblog sitesi Weibo’da yayınlanan batarya fotoğraflarında iPhone 7’nin bataryasının 7.04 Wh’lik olacağı görülüyor. Bu da iPhone 7’de yaklaşık olarak 1900 mAh’lik bir batarya kullanılacağı anlamına geliyor. iPhone 6S bataryasının 5.45Wh (1715 mAh) olduğu değerlendirildiğinde, Apple bu kez yeni iPhone’un kullanım süresini gözle görünür oranda artıracak gibi duruyor. iPhone 7 Plus’ın batarya kapasitesinin de iPhone 6S Plus’a göre bir miktar artması bekleniyor. Apple iPhone 6 ve iPhone 6S’in batarya kapasitelerini de bir önceki iPhone’a göre artırmıştı.

iphone 7 batarya

Daha büyük bir batarya kapasitesi daha uzun bir pil ömrü anlamına geliyor. Ancak cihaza eklenen yeni parçalar pil verimliliği üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Apple büyük ihtimalle pil ömrünü iPhone 7 için internet kullanımı ile yaklaşık 10 saat,  iPhone 7 Plus için 12 saatte tutmayı hedefliyor.

Ancak geçmişte Weibo’da yayınlanan ve Apple cihazlarına ait olduğu iddia edilen bazı fotoğrafların gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktığından, bu fotoğrafların doğrulunu teyit etmek mümkün değil.

iPhone 7 hakkındaki diğer söylentilere tekrar göz attığımızda cihazın yeni bir Home tuşu, çift kamera, daha hızlı işlemciye sahip ve suya dayanıklı olacağının iddia edildiğini görebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*