iPhone 7’de Beklenen Özellikler

Apple, son amiral gemisi iPhone 7 için hazırlıklara güçlü bir biçimde başlamış durumda. Cihaz hakkında yazılımsal son rötuşları yaptığını ve cihazın yayınlanmaya, piyasaya sürülmeye hazır olduğu pek çok yerde belirtiliyor. Birçok teknolojik, yazılımsal ve donanımsal yenilemenin bulunduğu, Apple’ın iPhone 7’si tıpkı diğer Apple iPhone cihazları gibi Plus modelleri ile birlikte piyasaya girecek ve Plus modelleri hem biraz daha büyük, hem de biraz daha performanslı olacak. Parmak izi okuyucusu, dokunmatik sensörler ve benzeri yenilikleri dünyada ilk kez yapan Apple’ın, iPhone 7 modelinde neleri sunacağı da sır gibi saklanıp, merakla bekleniyor. Peki, bizler bu cihaz hakkında bugüne kadar neler öğrendik?720

3 GB Ram

Özellikle Plus modelinin ayrıntıları bilinmese de; iPhone 6’da 2 GB Ram kullanan Apple, bu ram çıtasını yükseltmeye hazırlanıyor. Pek çok kullanıcıdan memnuniyet yorumları almamasıyla beraber Apple’ın iPhone 7 modelinde 3 GB Ram kullanması modelin Geekbench testlerinde ortaya çıkmıştı.

Full HD Ekran

Çinli pek çok kaynağın sızdırdığı iPhone haberleri, iPhone 4’ten beri çoğu doğru çıkan haberler oluyor. Bu sebepten yeniden güvendiğimiz bu kaynaklara göre iPhone 7, LCD ekran teknolojisi ve Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olarak ortaya çıkacak. iPhone 7 Plus modelinde ise ekran çözünürlüğünün 2K LCD teknolojisi ile harmanlanması bekleniyor.

Apple A10 İşlemci

A10 olarak bildiğimiz işlemci modelleri, rivayete göre iPhone 7 ve 7 Plus modellerinde kullanılacak. Henüz bir rivayetten ibaret olan bu habere itibar eden kişi sayısı oldukça yüksek ancak kesin olmadığını belirtmekte de yarar var.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*