iphone 7 sızdırılan özellikler
iphone 7 sızdırılan özellikler

iPhone 7 yeni özellikleri bakımından “sıkıcı” mı olacak?

Şirket içinden sızdırılan güvenilir bir raporda, Apple’ın Eylül ayında tanıtmayı planladığı iPhone 7’nin, akıllı telefon satın almayı düşünenleri ikna edebilecek yeni özelliklere sahip olmayacağı belirtiliyor. Bu rapora istinaden, Apple’ın 2014 yılında satışa sunduğu iPhone 6 ile yakaladığı satış başarısını iPhone 7 ile yakalayamayacağı ön görüsü ortaya çıktı.

Ünlü iPhone analisti Ming-Chi Kuo‘nun MacRumors sitesinde yayınlanan söyleşisine göre, 2014 yılında 193 milyon adet iPhone satan Apple, en kötü senaryoda 2016 yılında bu rakamın 3 milyon altına inerek 190 milyon adet iPhone satabilecek. Raporda, iPhone SE’nin satış grafiğinin 12 milyon adet olan satış tahminini 18 milyona çıkarttığına da yer veriliyor.

Kuo, Apple’ın satışlarının yıldan yıla düşmesinin nedeni olarak, sadece akıllı telefon üreticisi olan ilk beş firmadan dördünün aksine Apple’ın farklı cihazlara da yönelmesini gösteriyor.

iPhone 7’nin şimdiye kadar sızdırılan özellikleri arasında şu ana kadar kullanıcıları cezbeden bir özellik yer almadığını belirten Kuo, bu nedenle kullanıcıların iPhone 7’nin tanıtımını daha önceki nesillere göre daha az heyecanla beklediğini savunuyor.

iphone 7 söylentiler

Daha önceki söylentiler iPhone 7’nin kulaklık jakı girişi çıkartılarak daha ince olacağına işaret etse de, genel tasarım olarak iPhone 6S’e benzeyeceğini gösteriyor. Bu iddialara göre iPhone 7’nin Plus modelinde yer alması beklenen çift kamera nedeniyle anten düzeneği yeniden tasarlanarak cihaza yerleştirilecek. Ayrıca iPhone 7’nin su geçirmez olacağı yönündeki iddia da daha önceki söylentiler arasında yer alıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*