iPhone 7’nin Tanıtım Tarihi Kesinleşti, Peki Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Apple’ın son model telefonu iPhone 7’nin lansman tarihi için yapılan tahminler tuttu. Firmanın basın mensuplarına yolladığı davetiyeye göre lansman 7 Eylül’de yapılacak.

Uzun bir süredir tanıtımı ve satışı beklenen Apple iPhone 7 için artık vakit yaklaşıyor. Dünyanın en ikonik akıllı telefonu olarak gösterilen iPhone, bu ay içerisinde tanıtımını, önümüzdeki ay da satışını gerçekleştirecek.

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl da basın mensuplarına davetiye yolladı ve onları tanıtıma davet etti. Davetiyelerde “7’sinde görüşürüz” şeklinde bir ifade yer alıyor. Yerel saatle sabah 10.00’da, Türkiye saati ile 20.00’de başlayacak olan lansmanın 7 Eylül’de yapılacağı kesinleşti.

Tanıtımın ardından iPhone 7’nin ne zaman satışa çıkacağı henüz belli değilse bile yine Eylül ayı içerisinde satışa sunulması bekleniyor. Cihazın tanıtım tarihiyle ilgili “7 Eylül” yorumlarının doğru çıkmasının ardından, satış tarihiyle ilgili yapılan “15 Eylül” yorumlarının da doğru çıkması beklenebilir.

Bu arada Apple’ın 7 Eylül’de iPhone 7 ve iPhone 7 Plus dışında yeni bir model de duyurabileceği iddia edildi. Apple’dan henüz resmi bir açıklama gelmese de IFA 2016 kapsamında üç yeni iPhone modeliyle karşı karşıya gelebiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*