iPhone 7 Ram Miktarı Ne Kadar Olacak?

Apple’ın akıllı telefon modellerinde en çok eleştirilen yönlerden bir tanesi Apple’ın donanım olarak telefonlarını biraz kısması. Samsung ile karşılaştırdığımız zaman Apple’ın gerek işlemci gerekse de Ram konusunda biraz daha sınırlı bir sistem sunduğu bir gerçek. Bu yönü ile oldukça eleştiri alan Apple’ın artık iPhone 7 modeli ile bu özellikten vazgeçerek donanımlarını da yüksek tutacağı düşünülüyor. Fakat gelen iddialar hiç de bu yönde değil.

Yine 2 GB Ram Olabilir

Apple’a oldukça yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre bu seride de Apple isteneni vermeyebilir. Zira kaynaklardan yapılan açıklamalara göre iPhone 7 modelinde 2 GB Ram kullanılacak. Daha önceki seride yani iPhone 6 serisinde olduğu gibi bu seride de 2 GB Ram kullanılacağının düşünülmesinin ise eleştiri almasına neden olmaya başladı.

iPhone 7 Plus Modeli İçin Farklı Bir Seçenek

Bununla beraber yine aynı kaynaklardan gelen bilgilerle beraber iPhone 7 Plus modelinde ise daha farklı bir sistem kullanılacak. Bu kez Plus modelde ise 3 GB Ram miktarı kullanılacağı da belirtiliyor. Sadece Note 7 ile karşılaştırıldığında bile Note 7’nin sunduğu 4 GB Ram miktarının çok altında kalacağı düşünülen iPhone 7’nin gerçekten ne kadar Ram miktarına sahip olacağı ise yakında yapılan tanıtımla beraber ortaya çıkacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*