iPhone 7 Plus OnePlus 5 İle Karşı Karşıya Geldi!

Apple’ın geçtiğimiz yıl çıkarttığı iPhone 7 Plus modeli OnePlus’ın son amiral gemisi OnePlus 5 ile karşı karşıya geldi.

YouTube üzerinde gerçekleştirdiği akıllı telefon karşılaştırma testleriyle adından söz ettiren PhoneBuff kanalı son olarak Apple’ın bir önceki amiral gemisi olan iPhone 7 Plus modeliyle OnePlus’ın son amiral gemisi olan OnePlus 5 modelini karşılaştırdı.

Video ile birlikte kullanıcılar hangi akıllı telefonunun çok daha hızlı olduğuna rahatlıkla karar verebiliyor. Yayınlanan karşılaştırma videosunun başında OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 5 iPhone 7 Plus karşısında ciddi olarak öne geçiyor ve aradaki farkı açıyor. Ancak ilk turun sonlarına doğru iPhone 7 Plus rakibini yakalıyor ve hatta öne geçiyor. İlk turu lider tamamlayan iPhone 7 Plus sonrasında ise OnePlus 5’in hızına daha fazla dayanamıyor ve geriye düşüyor. Aradaki farkı yine açan OnePlus 5 karşılaşmadan galip çıkan akıllı telefon oluyor.

Apple’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı iPhone 7 Plus modelini böylelikle ilk geçen akıllı telefon OnePlus 5 olurken OnePlus’ın iPhone 7 Plus’ı geride bırakması iki nedenden dolayı gerçekleşiyor.

Apple’ın iOS işletim sisteminin menü geçişleri göze şık animasyonlardan oluşurken bu durum biraz yavaşlık getiriyor. OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 5 modelinde kullanılan arayüz ise oldukça sade ve dolayısıyla biraz daha yavaş.

Apple’ın iPhone 7 Plus modelinin geride kalmasını sadece sistemlere ve kullanılan arayüze bağlamak yanlış olacaktır. Zira Apple iPhone 7 Plus modeli geçtiğimiz yıl satışa çıkan bir model olarak karşımıza gelirken OnePlus’ın yeni amiral gemisi OnePlus 5’in çıkışının üzerinden daha bir ay bile geçmedi.

Bakalım Apple’ın ilerleyen aylarda tanıtacağı iPhone 8 modeliyle birlikte bu durum değişecek mi ?

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*