iPhone 7 Ne Zaman Tanıtılıyor?

Apple, son temsilcisi mobil cihazı olan iPhone’un yeni nesil modeli olan “7”de tanıtıma hemen hemen hazır. Sızan pek çok özelliği, fiyatı ve benzeri pek çok haberi ile iPhone 7’nin gelişi Apple tutkunlarında heyecan ve merak uyandırdı. iPhone 7’nin ne zaman tanıtılacağı henüz sadece spekülasyonlarla oluşturulan haberlerden ibaret.

iPhone 7 Tanıtım Tarihi

iPhone 7, yüksek ihtimalle 12 Eylül günündeki Apple tanıtım günlerinde karşımızda olacak ve yine yüksek ihtimalle bir sonraki gün satışa sunulmuş olacak. Ancak bu tarihi 7 Eylül olarak gören bazı teknoloji habercileri de mevcut. Bu iki tarih arasında, 12 Eylül’ün daha ağır bastığını belirtmemiz gerek. Pek çok Apple fanının aylardır beklediği ve özellikle sızan pek çok teknoloji harikası modülü bulunan Apple’ın yeni amiral gemisinde birçok yenilik de yer alacak.

Yüksek Performans

A10 işlemci ve yonga seti ile karşımıza çıkacak Apple iPhone 7’nin, Plus modellerinde de aynı işlemcinin bir üst versiyonunun kullanılması bekleniyor. Apple cihazlarında ilk kez kullanılacak bu işlemcinin nelere kadir olacağı ise merak konusu.

Performans testlerinde yüksek bir performansın sızıntılarla görüntülenebildiği iPhone 7 modelinde, Geekbench 3 puanı geçtiğimiz günlerde sızdırılmıştı. Doğruluğundan emin olmadığımız ancak doğru ise efsane bir cihazın geldiği bu puanlamada; iPhone 7 tek çekirdek klasmanından 3548; çok çekirdek klasmanından 6430 puan almış. Bu, diğer amiral gemilerine nazaran oldukça rekor bir puan.

Kısacası, yukarıdaki özelliklere de bakıldığında iPhone 7’nin tanıtım tarihi iple çekiliyor diyebiliriz. Geçtiğimiz aylarda özellikle 5S gibi iPhone modellerinin de piyasadan çekilmesi ve iyice ucuzlamasıyla, iPhone 7’nin yakın zamanda tanıtılacağı ve piyasaya sürüleceği hakkında ipuçları, oldukça çoğaldı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*