iPhone 7 Ne Zaman Gelecek ve Özellikleri

iPhone 7 Teknik Özellikleri

Özellikle iPhone kullanıcıları; iPhone 7’yi merakla bekliyorlar ve adeta sabırsızlanıyorlar. Akıllı telefonlarda yaşanan batarya sorununun da iPhone 7‘yle çözülecek olması; Apple kullanıcılarını daha da heyecanlandırıyor. İşte yaklaşık 1 yıl sonra çıkması beklenen iPhone 7’nin tahmin edilen birtakım teknik özellikleri:

 • Bildiğiniz gibi akıllı telefonlarda sıklıkla batarya sorunu yaşanıyor. Yaşanılan bu durum neticesinde de akıllı telefonların ömrü kısalıyor. Ancak iPhone 7’yle artık bu sorun ortadan kalkacak gibi. Wireless charging özelliğinin yer alması da gündemde. Yani artık iPhone marka telefonlar; kablosuz şarj özelliğine sahip olacak.
 • 5-inç ekran görüntüsüne sahip olması bekleniyor.
 • İPhone 7’nin kapasitesinin ise; 5 GB olması bekleniyor. 5 GB RAM’e sahip olması beklenen iPhone 7’nin bu özelliği de ilgi çekiyor.
 • Piyasaya 3 farklı şekilde sürülmesi beklenen iPhone 7; tıpkı diğer iPhone’larda olduğu gibi, 16 GB, 64 GB, 128 GB gibi boyutlarıyla sahne alacağa benziyor.
 • iPhone 7’nin safir kristal cam ekranıyla muazzam bir görünüme sahip olacağı tahmin ediliyor. iPhone 6 modelinde de çıkmadan önce bu tür söylentiler vardı; ancak beklenen olmamıştı.
 • Android cihazlarda yaşanan pil sorunu nedeniyle; geliştirilmiş pil ömrüne de sahip olması bekleniyor.
 • Dış gövdesinin suya dayanıklı olacağı düşünülüyor.
 • Apple’ın belki de Samsung telefonlardan eksik kalan tek yanı olan ekran çözünürlüğü de; iPhone 7’yle ortadan kalkacak gibi.

 Ne Zaman Gelecek

iphone 7 ile ilgili gelen son sızıntılar aracılığıyla 2016 yılı başları itibariyle piyasaya sürülmesi bekleniyor.

5 yorum

 1. Bu haberden sonra bende 7 yi bekleme kararı aldım.

 2. gelsin de görelim çok güzel olacak gibi

 3. Iphone 7 ile daha çok ne gibi değişiklikler olacak biliyor musunuz ?

 4. hep aynı özellikler değişen birsey yok bakalım nasıl olacak iphone 7 🙂

 5. Kimbilir kaç liradan satışa çıkar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*