iPhone 7 İçin En Net Teknik Detaylar Geldi

Şuana kadar gelen bilgilere bakacak olursak Eylül ayı içerisinde tanıtımı yapılması beklenen iPhone 7 telefonlar için artık geri sayım başladı. Çok kısa bir süre içerisinde Apple’ın resmi olarak düzenleyeceği etkinlikle beraber tanıtılacak olan telefonun tanıtımına bu kadar kısa bir süre kalmasına karşın söz konusu tanıtımdan önce bugün itibariyle iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için yeni özellikler ile ilgili detaylı bilgilerde geldi. Apple’a oldukça yakın kaynaklar tarafından gelen bilgilerle beraber iPhone 7 serisinin birçok özelliği de ortaya çıkmış oldu.

iPhone 7 Beklenen Özellikler

Son bilgilerle beraber iPhone 7 için beklenen özellikler ise şimdilik bekleneni verdi gibi. Zira gelen açıklamaya göre iPhone 7 telefonlarda bu sene Apple yeni nesil A10 işlemcilere yer yereceği belirtildi. 16 nm teknolojisi ile üretilen yeni işlemcilerin ise A9 işlemcilere göre en az %20 oranında performans artışı göstereceği de açıklandı. Bunun dışında yeni serinin 4,7 inç ekrana sahip olacağı ve bu zaman kadar açıklanan bilgilerin aksine iPhone 7 modelinde 2 GB Ram kullanılacağı da açıklandı. 12 mega piksel arka kamera bulunduracağı düşünülen modelin kulaklık girişinin değişeceği ise artık kesin.

iPhone 7 Plus Beklenen Özellikler

Bugün gelen son bilgilere göre iPhone 7 Plus modelinin ise büyük oranda 5.5 inç ekran boyutu ile geleceği düşünülüyor. Yine A10 serisi işlemciye sahip olacağı düşünülen modelin ayrıca 3 GB Ram miktarına sahip olacağı da düşünülüyor. Tüm bu bilgilerle beraber uzun süredir konuşulduğu gibi iPhone 7 Plus modelinin çift arka kamera içereceği de düşünülüyor. Büyük oranda kesinleşen özelliklerle beraber bu seride de kulaklık girişinin değiştirileceği de kesin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*