iPhone 7 söylentileri
iPhone 7 söylentileri

iPhone 7 çıkmadan iPhone 8 söylentileri çıkmaya başladı!

Barclays analisti Mark Moskowitz, Apple’in Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7’den sonraki hedefinin AMOLED ekranlı iPhone 8 olduğunu ve bu nedenle iPhone 7S’i es geçeceğini iddia etti.

Apple, 2009 yılının Haziran ayında ilk iPhone modeli olan iPhone 3G’yi tanıttı. Daha sonra iPhone 3G’nin güncellenmiş hali ve ilk “S” modeli olan iPhone 3GS’yi tanıttı. Şirket o zamandan bu yana 2010 yılında iPhone 4, 2011 yılında iPhone 4S, 2012 yılında iPhone 5, 2013 yılında iPhone 5S, 2014 yılında iPhone 6/6 Plus ve 2015 yılında da iPhone 6S/6S Plus olmak üzere bir yıl yeni model, bir sonraki yıl ise yeni modelin “S” versiyonunu kullanıcıların beğenisine sundu.

Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın, akıllı telefonlarda kullanılan standart 3.5 mm kulaklık girişinin olmadığı ultra-ince tasarıma sahip olması bekleniyor. Bu beklenti gerçekleşirse 3.5 mm’lik kulaklık girişinin yerini çok daha ince bir girişe ihtiyaç duyan EarPods teknolojisi alacak. Ayrıca şirketin kablolu kulaklıklar yerine, kulaklık girişine ihtiyaç duyulmadan konuşma, müzik dinleme gibi işlevleri kablosuz olarak yerine getirebilen AirPods teknolojisini de kullanıcıların beğenisine sunacağı iddia ediliyor.

iPhone 8 söylentileri

Mark Moskowitz’e göre, Apple 2017 yılında iPhone 7S ve iPhone 7S Plus yerine, OLED ekrana sahip, fiziksel HOME tuşunun olmadığı ve kablosuz şarj edilebilme gibi önemli tasarım değişikliklerine sahip iPhone 8’i tanıtacak.

Apple, akıllı telefon üreticileri arasında yeni ürünlerinin özelliklerini saklama konusunda en iyi olmasının yanında, analistlerin ve kullanıcıların beklentilerini dikkate alacak kadar da zeki bir şirket olarak dikkat çekiyor. Bu nedenle iPhone 7 ve sonraki iPhone’lar hakkında çıkan söylentilerin teknoloji dünyasında yarattığı etkiye göre planlarında değişikliğe gidebiliyor. iPhone 7’nin nasıl bir telefon olacağını net olarak görmek için 2016 Eylül ayını beklemekten başka çaremiz yok.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*