iPhone 6’yı Daha Etkin Kullanmanızı Sağlayacak 8 İpucu 

İphone kendine has özellikleri ile her zaman kullanıcılar için yenilikler geliştirerek daha çok tercih edilmeyi başaran cihazlardan biridir. Her geçen gün ilerleyen teknoloji ile birlikte son tüketiciye günlük hayatında sunduğu kolaylıklar bakımından sıkça tercih edilir.

İphone 6’ yı daha etkin kullanmanızı sağlayacak 8 ipucu ile cihazınız ile neler yapabileceğinizi daha iyi öğrenmiş olacaksınız.

iphone 6 res

Klavye Ekleme

Kullandığınız klavye dışında farklı klavyeler de kullanmak istiyorsanız Apple Store aracılığı ile renkli klavyeler edinerek değişik klavye kullanabilirsiniz. Farklı renk ve yazı tipleri barındıran bu klavyeleri indirerek cihazınızı kendinize özel yapabilirsiniz.

Siri Sesi

Bilindiği gibi İphone ile hayatımıza giren Siri aslında ses değişikliği ile de İphone 6 ile karşımızda. İster bayan ister erkek seçeneği ile Siri’ nin nasıl olmasını istiyorsanız o şekilde kullanabilirsiniz.

Ekran Kaydırma

Geniş ekranlı olan cihazlarda ekran kaydırma özelliği ile tek parmak ile işlem yapabileceğinizi unutmamanız gerekir. İphone 6 bu ekran kaydırma sayesinde cihazınızda tek parmak işlem yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Otomatik Uygulama İndirme İşlemi

İphone üzerinde sürekli uygulama güncellemeleri olmaktadır. Bu güncellemeleri el ile yapmak yerine otomatik olarak uygulamaları güncellemek istiyorsanız ayarlarınızdan bununla ilgili işlem yapabilirsiniz. Bu sayede uygulama güncellemeleri cihazınıza otomatik olarak indirilecektir.

Ekrana Zoom Yapma Özelliği

İphone 6 ve İphone 6s chazlarında ekran oldukça büyük olduğundan cihazda kullandığınız uygulama iconlarını da büyütebiliyorsunuz. Ekran iconlarının daha büyük olması kullanım açısından kolaylık sağlayabilmekte. Bu sebeple ayarlar kısmından iconlarınınızın büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz.

Ekranda Bulunan Animasyonları Kapama

Birçok açık ekran arasında geçiş yapmak için veya uygulamaları açıp kapatırken devreye giren çeşitli uygulamaları kendi tercihinize göre kapatabiliyorsunuz. Hareketi azalt özelliği ile bu duruma son verebilirsiniz.

Mesaj Gruplarından Ayrılma

Daha önce ilgilendiğiniz fakat artık ilgilenmediğiniz mesaj gruplarından rahatlıkla ayrılabilirsiniz. İstenmeyen mesajları görüşmeden ayrılarak son verdirme özelliğini kullanabilirsiniz.

Dosyalarınızı Yedeklemek İçin İcould Drive Kullanın

Cihazınızda yer alan dosyalarınız için yedeklemeyi tek tıkla yapabilirsiniz. İcould Drive üzerine dosyalarınızı rahatlıkla yedekleyebilirsiniz. Dosyalarınız güvenle saklanmış olur.

3 yorum

  1. Klavye ekleme özelliğini ben de kullanıyorum, çok güzel klavyeler var apple storeda.

  2. çiçek siparişi

    İphone dünyasına yeni adım atmış benim gibi birisi için gerçekten güzel bilgiler.Ekrana Zoom Yapma Özelliği gerçekten işime yaradı.

  3. İphone 6s kullanan biri olarak gerçekten telefonun sağlam altyapıya ve dokümanlara sahip olduğunu söyleyebilirim. Tabi etkin kullanamadığımız bu dokümanların çoğu İngilizce olunca böyle sitelerde kaliteli içerikler görüp onlardan yararlanıyoruz. Çok teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*