iphone 6s fotoğraf kalitesi artırma
iphone 6s fotoğraf kalitesi artırma

iPhone 6S fotoğraf kalitesi nasıl yükseltilir?

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus 12 MP’lik mükemmel bir arka kameraya sahiptir. Cihazlarda bulunan kamera, akıllı telefonlarda şu ana dek kullanılan en iyi kameradır ve bu kamera ile can alıcı fotoğraflar çekebileceğini gibi, 4K çözünürlükte harika videolar da çekebilirsiniz. Ayrıca 3D Touch ve Live Photos özellikleri sayesinde mutlu anlarınızı canlı birer hatıra olarak ölümsüzleştirebilirsiniz. Tüm bu gelişmiş kamera özelliklerine rağmen iPhone 6S kullanıcıları, özellikle düşük ışıkta çekilen fotoğrafların kalitesi hakkında bir takım şikayetler dile getirmektedir. Bunlar arasında fotoğrafların çok bulanık çıkması, detayların belirgin olmaması gibi şikayetler yer alıyor.

Akıllı telefon kamaraları iyi aydınlatılmış ortamlarda her zaman daha iyi fotoğraflar çekmektedir. Eğer iPhone 6S ile kötü aydınlatılmış bir ortamda yaptığınız çekimlerin kalitesinde gözle görülür bir düşüş yaşıyorsanız, cihazınızda bulunan Live Photos (Canlı Fotorğaflar) özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz.

iPhone 6S kullanıcıları Live Photos özelliğini devre dışı bıraktıklarında, düşük ışıklı ortamlarda çekilen fotoğrafların kalitesinin gözle görülür oranda yükseldiğini belirtiyor. Bunun nedeni olarak ise, iPhone 6S’in Live Photos özelliği açıkken 12fps hızında görüntü yakalıyor olması gösteriliyor.

Live Photos özelliğini kapatmak için Kamera uygulamasını çalıştırın ve küçük güneşe benzeyen simge sarı renkteyse üstüne tıklayarak beyaz renkte olmasını sağlayın. Live Photos kapalı durumdayken düşük ışıkta çekilen fotoğrafların kalitesinin arttığını görebileceksiniz.

Daha sonra Canlı Fotoğraflar çekmek istediğinizde, ilgili özelliği açık konuma getirmeniz gerektiğini unutmayın.

Bir yorum

  1. Bende fotoğraf kalitesini yükseltmenin yollarını arıyordum ama bu paylaşımı görmem iyi oldu. Çok teşekkür ederim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*