iPhone 6 ve 6 Plus Servis Yok Touch ID Sorunu ve Çözümü
iPhone 6 ve 6 Plus Servis Yok Touch ID Sorunu ve Çözümü

iPhone 6 ve 6 Plus Servis Yok Touch ID Sorunu ve Çözümü

iPhone 6 ve 6 Plus’ta yaşanan birçok sorun var. Bu sorunlardan birisi de; iPhone 6 ve 6 Plus servis yok ve Touch ID sorunu oluyor. Bu durum aslında cihaz nedeniyle değil de; işletim sistemiyle alakalı bir sorun olmakta. Genellikle iOS 8.0.1 güncellemesiyle ortaya çıkan bir sorun oluyor. Tıpkı iPhone 6 ve 6 Plus batarya sorununda olduğu gibi. iPhone 6 ve 6 Plus servis yok ve Touch ID hataları nedeniyle bırakın uygulamaları düzgün bir şekilde kullanmayı, aramalarınız bile sıkıntıya giriyor. Peki ya bu sorundan nasıl kurtulacağız?

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus servis yok Touch ID sorunundan kurtulabilme için öncelikle işletim sistemini dikkate almanız gerekir. Eğer cihazınızda iOS 8.0.1 sürümü mevcut ise; öncelikle şarjınızın full olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra da; sırasıyla Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleştirme, İndir ve Yükle adımlarını takip edin. Buradan iOS 8.0.2 güncellemesini indirin ve sorunun ortadan kalkıp kalmadığını kontrol edin. Eğer sorununuz bu şekilde çözülmediyse; o zaman bir diğer aşamayı takip edin.

Bu aşamada da iOS 8.0 sürümünü indireceksiniz. Bu sürümü de; sürüm dosyasını bilgisayarınıza indirerek ve daha sonra da cihazı bilgisayara bağlayarak telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bağlandıktan sonra; iTunes uygulamasından yardım alarak kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Sorunun çözüme kavuşup kavuşmadığını kontrol edebilirsiniz.

 

 

11 yorum

 1. i phone 6 ile ilgili Faydalı bir makale olmuş, elinize sağlık.

 2. Teşekkürler

 3. Teşekkürler çok yararlı oldu bunu bulamamıştım bir türlü

 4. İphone 6 için çok faydalı bir konu olmuş teşekkürler

 5. İphone6 için çok faydalı bir makale olmuş teşekkürler

 6. Şükür ki bende böyle bir sorun olmadı. iPhone 5s var bende assassive touch özelliğini kullanıyorum.

 7. Iphone 6 tamam da plus nasıl taşınır tek elle

 8. Güzel açıklamalarınız için teşekkür ederim, sitenizi uzun vadede takip edeceğimden emin olabilirsiniz. Açıklamalarınız gayet net, başarılarınızın devamını dilerim

 9. açıklamalarınız için teşekkür ederim,

 10. cem türkoğlu

  hocam çok teşekkür ederim size, bu paylaşımla olayı daha iyi yorumlayacağım bundan sonra.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*