iPhone 6 ve 6 Plus Bluetooth Sorunu ve Çözümü

iPhone kullanıcılarının iphone 6 ve 6 Plus’ta karşı karşıya kaldıkları en önemli sorunlar arasında; Bluetooth sorunu yer alıyor. Bir veri ve dosya aktarmak adına önemli olan Bluetooth; iPhone 6 ve 6 Plus’ta yaşanan en önemli sorunlar arasında. Özellikle son birkaç senede iPhone’da yaşanan bu sorun; Bluetooth’un gereksiz görülmesinden kaynaklanıyor. Çünkü iPhone için teknolojinin bu denli gelişmesi sonucunda Bluetooth’un pek bir önemi kalmadı. Ancak tabi yine de Bluetooth’u tercih eden ve kullananlar var. Özellikle Bluetooth’un çalışmaması ya da bağlantı kopması şeklinde yaşanan bu sorunun çözüm ise oldukça basit.

iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının yaşadıkları ve diğer iPhone marka telefonlarda da yaşanan Bluetooth sorunu; Ayarlar menüsünden çözüme kavuşuyor. Bunun için sırasıyla; Ayarlar, Genel, Sıfırla, Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını izlemelisiniz. Ardından da Uyku/Uyandırma ve Ana Sayfa tuşlarına aynı anda basmalısınız. Ekranda Apple’ın logosunu görene kadar Uyku/Uyandırma ve Ana Sayfa butonlarına basılı tutmaya devam edin ve daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğine bakın. Eğer sorununuz çözülmemiş ise ve iPhone 6 ya da 6 Plus cihazınızda yaşadığınız Bluetooth sorunu devam ediyor ise; cihazınızı sıfırlamayı deneyin. Sorunun bu şekilde çözüme kavuştuğunu göreceksiniz. Eğer hala sorun devam ediyorsa; teknik bir sorun var demektir ve en yakın Apple şubesine danışabilirsiniz.

 

 

17 yorum

 1. artık bluetooth olayını keşke tüm mobil cihazlara yapsalarda apple’nin bencilliği azalsa biraz bu sorunlarda çözülürdü bence

 2. Kesinlikle bluetooth a ücretici olarak çözüm bulmaları gerekli. Bu konuda inatçılıklarını atıp diğer telefonlara açmaları gerek.

 3. berkay akıncı

  böyle bir sıkıntı yaşıyordum ve düzelttim; ama yine de bunu bir tek apple ürünleri ile kısıtlamaları saçma geliyor ..

 4. instagram diyeti

  Teşekkürler çok faydalı oldu

 5. mylobi , sohbet odaları

  tşkler.. faydalı bilgi..

 6. Natural World Saç Bakım Seti

  Teşekkürler

 7. faydalı bi yazı olmuş teşekkürler

 8. İsveç Şurubu

  teşekkürler bu sorun kanser etmişti beni

 9. Dermo Slim Göbek Bandı

  bu sorunun çözümünü arıyordum her yerde teşekkürler

 10. Iphone gerçekten süpper ötesi bir cihaz. Benim tek söyleyebileceğim bu…

 11. Benten Oyunları

  bendede iphne 6 var böle sıkıntı yok . olursa artık bilgi sahibi olduk tşkler.

 12. Teşekkürler çok faydalı oldu

 13. Teknoloji Forumu

  Her yapılan seride ufakta olsa bir sıkıntı yaşanıyor. Gerekli testleri yapmadan çıkartıyorlar galiba ya da yeterince test yapmıyorlar.

 14. Her ne kadar ufak tefek sorunlar çıkarsa da, Samsung’ a göre fazlasıyla iyi bence.

 15. Kesinlikle bluetooth a ücretici olarak çözüm bulmaları gerekli. Bu konuda inatçılıklarını atıp diğer telefonlara açmaları gerek.

 16. Şu sorunu sonunda çözdüm teşekkürler 🙂

 17. Ben halledemedim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*