İPhone 6 ve 6 Plus Batarya Sorunu ve Çözümü
İPhone 6 ve 6 Plus Batarya Sorunu ve Çözümü

İPhone 6 ve 6 Plus Batarya Sorunu ve Çözümü

Birçok cihazda olduğu gibi iPhone 6 ve 6 Plus’ta da en sık karşılaşılan sorunlar arasında batarya sorunu yer alıyor. Bu sorun yüzünden telefonların pil ömrü kısa sürede tükeniyor. Ekran parlaklığından, cihazda aktif olarak kullanılan uygulamalara kadar birçok önemli nokta; bu sorunun yaşanmasına neden oluyor. Bunun yanı sıra; şarj ederken yapılan hatalar ve veri servislerinden kaynaklanan sorunlar; iPhone 6 ve 6 Plus’ta batarya sorununun yaşanmasında en önemli noktalar olmakta. Bu sorunun çözümü ise sizin elinizde ve farklı bir sürüm deneyerek bu sorunu ortadan kaldırabilmeniz mümkün.

iPhone marka cihazlarda yaşanan batarya sorununa net bir şekilde çözüm bulunamamakta. Apple’ın her cihaz için farklı boyutta ve farklı özelliklerde batarya üretmektedir. Ancak yaşanan sorunun yazılım kaynaklı bir sorun olmaktadır. Yazılım sürümü nedeniyle yaşanan sorunlar; yükseltilmemiş cihazlarda batarya ve pil sorununun yaşanmasın neden oluyor. 8.0.1 güncellemesiyle birlikte bu konuda mesafe kat edilemedi ve aynı sorun yaşanmaya devam etti. Bu yüzden iPhone 6 ya da 6 Plus kullanıcılarının yapmaları gereken aslında oldukça basit. Bu sürümü ya yükselteceksiniz, ya da düşüreceksiniz. Ancak bu şekilde yaşadığınız batarya sorununu çözüme kavuşturabilirsiniz. Ya yazılımı 8.0.2’ye yükseltin, ya da 8.0’a düşürün. Ancak bu şekilde batarya sorunundan kurtulmuş olacaksınız. Bunun yanı sıra ekran parlaklığına ve uygulamaların açık kalıp kalmamasına da dikkat edebilirsiniz.

 

 

11 yorum

 1. Fatih Alper ÖZTÜRK

  Üstâd çok teşekkürler. Bende iphone 6 plus var, batarya sorunundan çok şikayetçiydim. Dediğiniz gibi yazılımı 8.0’a düşürünce sorun ortadan kalktı. Çok yararlı bilgiler paylaşıyorum hep takip ediyorum hocam.

 2. Paylaşımlarınızı yakından takip ediyorum sunduğunuz organik içerikler ve gerekli bilgiler çok detaylı şekilde anlatımları ile muhteşem olmuş başarılarınızın devamını diliyorum.

 3. öveçler çilingir

  Ne zamandır bu sorunu çözmeye uğraşıyordum gerçekten güzel bi anlatım olmuş teşekkür ederim.

 4. bende kullanıyorum şimdilik böyle bir sorun yaşamadım. umarım yaşamam.

 5. Samsung Galaxy Note 2 den Iphone 6 plusa geçmeyi düşünüyorum ama bu tarz sorunlar aklımı karıştırıyor

 6. Teşekkürler bu sorun beni deli edecekti çok hoşuma gitti

 7. Teşekkürler çok yararlı oldu bu sorun beni çileden çıkartacaktı

 8. Teşekkürler tavsiyeniz için

 9. benimde çok fazla yaşadığım sorunlar arasındaydı cok iyi olmuş gerçekten.

 10. Facebook uygulaması çok pil harcıyor dikkatinize.

 11. iphone 6s cihazımda yüklenen uygulamalarımı tercihime göre nasıl gizleyebilirim. sınırlamalar bölümünde sadece derece var ama benim istedigim gibi tek tek gizleyemiyorum. ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*