iPhone 6 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü

Akıllı telefonlar içerdikleri uygulamalar ve görüntü kaliteleriyle, bataryalarını resmen sömürmekte. Kullanıcılar akıllı telefonlarının bataryalarını her gün şarj etmekte, çok sık kullananlar ise yedek batarya ile gezmekte. Bu denli fazla enerji harcayan akıllı telefonlar da doğal olarak fazlaca ısınmakta. Tüketicilerin en çok tercih ettiği markalardan biri olan iPhone 6 Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü ile ilgili yazımızı aşırı ısınmadan şikayetçi olan herkes okumalı.

En çok enerji tüketen uygulamalar oyunlar olsa da, görüşme süreniz, ekran parlaklığınız ve WiFi kullanım süreniz gibi etkenler de iPhone 6 bataryasının aşırı ısınmasına neden olmaktadır. Bu canınızı sıkabilir çünkü telefonunuzun zarar görebileceğini düşünürsünüz.

iPhone 6 Aşırı Isınmanın neden olduğunu bilirsek çözümü de ona göre geliştirebiliriz;

Bataryayı en çok ısıtan, maruz kaldığı radyasyondur. Yani baz istasyonu ile telefonunuz arasındaki bağ, görüşmeleriniz sırasında aşırı radyasyon girdisine neden olduğu için bir hayli ısınacaktır. Bazı kullanıcılar görüşme yaparken, telefonlarını omuzları ile yüzü arasında sıkıştırıp, bir yandan başka işlerle meşgul olmaktadırlar. Vücut ısınız arada kalan telefonunuzun daha çok ısınmasına neden olmaktadır.

iphone 6 res

Özellikle çözünürlüğü yüksek olan oyun uygulamalarında, oynama esnasında telefonun aşırı ısındığı görülmektedir. Bataryayı besleyen elektriğin uzun süre beslemesi, yani şarj cihazınızın sürekli takılı olması, elektriksel yükü arttıracak ve aşırı ısınmaya neden olacaktır. Dışarıdaki hava sıcaklığı da önemlidir, zira telefonunuzu sıcakta bırakırsanız ısısı artar. Dikkat edilecek son nokta, birinci kalite olmayan şarj cihazlarıdır. Bu şarj cihazları ısıyı hızlı bir şekilde arttırır ve telefonunuzun yanmasına dahi sebep olabilir.

iPhone 6 Aşırı Isınmanın Çözümü

Görüşmeleriniz uzun sürecekse, telefonunuzu yüzünüze dayamak yerine, hoparlörünü kullanabilir, eğer özel bir görüşme ise kulaklık kullanabilirsiniz. Oyun heyecanınız varsa, mola vererek oynamaya özen gösterin. Şarjda iken oyun oynamak hatasını yapmayın. Telefonunuz şarjda iken sadece oyunu değil, devam eden tüm arka uygulamaları da kapatmanız iyi olacaktır.

Dikkatli kullanmanıza rağmen cihazınızın aşırı ısındığını düşünüyorsanız, bataryanızın orijinalliğini kontrol edin veya deforme olmuş olma ihtimaline karşılık yeni bir batarya edinin. Şarja taktığınız telefonunuz “doldu” uyarısı verince şarjdan çıkarınız.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*