iphone5-sarz-olmuyor
iphone5-sarz-olmuyor

Iphone 5 Şarj Olmuyor Çözümü

Iphone 5’te çıkan şarj sorunu herkesin başını ağrıtmaya devam ediyor.
Iphone kullanıcıları bu durumdan oldukça şikayetçi ve şarj sorunu nedeniyle telefonlar tam randımanlı şekilde kullanılamıyor. Bu arada Iphone 5’te iOS 8 batarya kullanılıyor.

iOS 8 batarya sorunu nedeniyle iphone 5 kullanıcıları mağdur olmaya devam ediyor. Çıktığından bu yana kullanıcılardan gelen şikayetler; bataryayla alakalı oluyor. Birçok özelliği olan ve birçok işlevi gerçekleştirebilen iphone 5’te bu sorunun yaşanması ise; iphone kullanıcılarını oldukça üzüyor. Birçok yeniliği bünyesinde barındıran iOS 8’in pil ömrü sorununu birkaç şekilde ortadan kaldırabilmek mümkün. Sizin için iphone 5 şarj ömrünün uzamasına yardımcı olan noktaları derledik.

  • Pil tüketen uygulamaların tespit edilmesi gerekmektedir. Her uygulamanın pil üzerinde farklı etki yaptığı düşünüldüğünde; pil ömrünün uzaması adına fazla pil tüketen uygulamaları bulup tespit etmek önemli bir nokta oluyor.
  • Iphone ve Ipad gibi cihazlarda hareket esnasında ortaya çıkan 3 boyutlu efekt pil ömrünün azalmasına yol açıyor. Bu yüzden her ne kadar hoş görünse de bu uygulamadan da vazgeçmek gerekiyor. Ayarlar, genel, erişebilirlik, hareketi azalt bölümünden bu uygulamayı kapatabilirsiniz.
  • Airdrop ve Bluetooth gibi bağlantıların açık kalması da yine iphone 5 şarjının kısa sürede bitmesine yol açan etkenler. Bu yüzden bu uygulamaların sürekli açık kalmaması ve kullanılacağı zaman açılması gerekiyor.
  • Wi-fi taramasının açık olması da yine batarya sorununun yaşanmasında etkin bir rol oynuyor. Güvenli ağ olmadığında telefonunuzun Wi-fi taraması yapmasını engelleyerek, pil ömrünü uzatabilirsiniz.

2 yorum

  1. Teşekkürler bu bilgilendirme için. İphone çok rağbet gördüğü ve özellikleri için tercih etdip aldık ancak o kadar çok sorun çıkardı ki bu yazını zilaç gibi geldi diyebilirim.

    Teşekkürler

  2. Yav işte telefon alıyon, içerisinde bir sürü özellik var ayrıntılı bilmeyince şarj sorunu çıkıyor.
    İyki de göz atmışım konuya bu taktikleri uygulayıp şarj kullanımını azaltmak baya faydalı olacak gibi görünüyor, bilgiler için tşkler..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*