iPhone 5 Pil Ömrünü Uzatmak İçin İpuçları

Daha büyük ekran, daha yüksek çözünürlük ve 4G LTE desteği ile Apple’ın en son piyasaya sunulan yeni nesil akıllı cep telefonu olan iPhone 5, haliyle bataryasının ne kadar dayanacağı merak konusu. Pil ömrünü arttırmak için bir kaç önemli ve gözle görülür etki yapan ipuçlarını sizler için derledik.

iphone 5 ve ios 6 pil ömrü

LTE özelliğini kapalı konuma getirin
LTE özelliği ile internette daha hızlı gezinebilirsiniz fakat pil ömrünüde adeta sömüren bir özellik. İnterneti kullanmadığınız zamanlarda kapalı kalması pil ömründe büyük tasarruf yapmanızı sağlayacaktır.

Bluetooth ve Wi-Fi
Bu özelliklerinde kullanmadıkça kapalı kalması bataryanızın ömrünü uzatacaktır.

Parlaklık ayarını düzenleyin
Parlaklık ayarını kesinlikle %50 üzerinde kullanmayın. iPhone 5’inizin bataryasını en fazla yoran özellikler arasında yer almaktadır.

GPS’i kapalı tutun
GPS yani konum bilgisi iPhone 5’in şarzını en fazla yiyen ilk 3 özellik arasında yer alıyor diyebiliriz. Kapalı tuttuğunuzda pil ömründe gözle görülür artış olduğunu fark edeceksiniz.

Otomatik kilit ayarı önemli
iPhone 5’de bazı özellikler akıllı telefonunuzu kullanmadığınızda belli bir süreden sonra bazı uygulamalar uyku konumuna geçer. Böylece pil kullanımında tasarruf sağlar. Bu nedenle uyku konumuna geçmesi için gereken süreyi en kısaya yani 1 dakikaya ayarlamanız yararınıza olacaktır.

Yeni verileri al özelliğinde düzenleme yapın
iOS 6 ile birlikte gelen önemli bir özellik olsada bir çoğumuz için gereksiz olan yeni verileri al özelliğinden bahsediyoruz. Bu özellik sayesinde özellikle e-postalarınız sürekli kontrol edilir ve yeni mesaj geldiğinde uyarı alırsınız. E-postalarınızı her daim kontrol etmiyorsanız bu özelliği kapalı tutmanızda sizleri batarya ömrü konusunda rahatlatacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*