iPhone 5 İddiaları Birleştirelim

Bildiğiniz üzere iPhone 5 yarın tanıtılacak. Ancak iPhone 5 için bir çok iddia çıktı. Uzun süredir bu iddialar cevap bekliyordu. Her neyse bizlerde şimdi iddiaları birleştirelim, acaba iddialar yarın gerçek olacak mı?

Öncelikle iPhone 5 için değişmesi beklenen dock bağlantısından bahsedelim. Çıkan iddialara göre iPhone 5 için dock bağlantısı değişti. Yeni bağlantıda hedeflenen ilk şey batarya ömrü idi. Dock bağlantısının görüntüsü mühendis tarafından da tekrar tasarlandığı iddiaları ortaya çıktı.

İşlemciye geçelim. İşlemci konusunda geçtiğimiz günlerde bizde bir yazı yazdık. Bu yazıda Samsung’dan alınması bekleniyordu, hatta üretimlere de başlanmıştı. Bu iddia artık doğruya doğru gidiyor. iPhone 5’in işlemcisi Samsung tarafından S3’de kullanılan işlemci oluyor. iPhone 5’de S3’de bulunan işlemci ile çalışacak.

Tasarım görüntüsüne değinecek olursak, bugüne kadar çıkan tüm iddialar uzun bir tasarımdan yanaydı. Artık bu iddia yerini gerçeğe bırakacak gibi bir durum var ortada. Tabi yarın bu sorular cevaplanmış olacak. Kamera bölümü ortalanması bekleniyor. Daha önce sol kenarda duran kameranın şimdi ortada durması bekleniyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*