iPhone 3gs – iPhone 4 ve iPod Touch 4g Untethered Jailbreak

iPhone 3gs – iPhone 4 ve iPod Touch 4g cihazınız bulunuyor fakat jailbreak yapamıyorsanız, bu makalemiz tam size göre. Bu cihazlarınızı Snowbreeze 2.9.11 ile custom firmware alarak hem cihaz kilitlerini hemde untethered’li bir şekilde jailbreak’li yapabilirsiniz.

 

Ve işlem basamaklarıda bir okadar kolay, öncelikle size aşağıda anlatacağım yöntem ile custom firmware oluşturuyor daha sonra ise iTunes’den bunu telefonunuza yüklüyorsunuz. Telefonunuz açıldığında sim kilidi kalkıyor ve 6.1.2  untethered jailbreakli oluyor.

Öncelikle sizlere Snowbreeze 2.9.11 ile gelen yeniliklerden bahsedeyim;

İos 5.x, 6.0.x ve 6.x için untethered özelliği eklendi.

iPhone 3gs inizi iOs 6.1’e yükselte biliyorsunuz.

Hacktivation gibi sorunlar ortadan kaldırıldı.

Faith mod hatası alınıyordu, artık bu hata düzeltildi.

İşletim sistemi windows 8 olan kullanıcılar çeşitli sorunlar yaşıyordu bu sorunlar ortadan kaldırıldı.

Öncelikle snowbreeze’i  bu link den indiriyoruz.

snow breeze

 1.Adım;  Sn0wbreezedl-master dosyasını masaüstüne çıkartıyor daha sonra  sn0wbreeze-v2.9.11‘yi yönetici olarak çalıştırıyoruz.
2.Adım; Snowbreeze açılıyor ve bu bölümde “OK” a basıyoruz. Daha sonra çıkan bölümden “Next” ardından ise Browse for an IPSW‘butonlarına tıklıyoruz. Buradan  6.1.2 firmware’yi buluyor ve seçiyoruz.

3.Adım; İleri butonuna tıklıyoruz.

4.Adım; Bu çıkan seçeneklerden Simple Mod‘u seçiyoruz. Önümüze bir uyarı kutusu çıkıyor, buradan ise “Yes” e basıyoruz ve masaüstüne custom ıspw dosyası otomatik olarak oluşuyor.

5.Adım; Tüm işlemlerin tamamlanmasını bekliyoruz ardından cihazımızı DFU moduna alıyoruz. Ardından Start butonuna tıklıyoruz. Burada cihazınız PwnedDFU moduna girecek, herhangi bir heycan yapmanıza gerek yok.

Son Adım; PwnedDFU’ya girdikden sonra, iTunes açılıyor ve karşınıza bir uyarı çıkıyor bu uyarıya tamam diyorsunuz,  Shift tuşuna basılı tutarak geri yükleme butonuna basıyorsunuz. Az önce olusan Custom Ispw’yi bulup seçiyorsunuz ve Ok butonuna tıklıyorsunuz.

Tüm işlemler bukadar, yazılım yükleme işlemi tamamlandığında cihazınız Untethered olarak açılacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*