iPad Pro’ya Ücretsiz Microsoft Office Uygulaması

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde piyasaya sürülen Apple’ın yeni tableti iPad Pro 12.9 inç büyüklüğü ile kullanıcıları memnun ederken Microsoft firmasından da iPad Pro kullanıcıları için sevindirici bir haber geldi. Microsoft firmasının yaptığı açıklamaya göre Microsoft Office uygulamaları ücretsiz olarak iPad Pro’ya indirilebilecek.

Apple’ın iPhone 6S tanıtımında ortaya çıkardığı ve kullanıcılar tarafından tam not olan tablet bilgisayar sınıfındaki ürünü olan iPad Pro, 4 GB RAM ve Apple tarafından özel olarak üretilen A9X işlemcisine sahip olmakla birlikte iPhone’lardan bile daha hızlı olduğu biliniyor.

microsoft-uygulamalari

Aynı zamanda iPad Pro ürün tanıtımlarında Apple’ın sık sık Microsoft firmasına ait ve dünyanın en yaygın kullanımına sahip Microsoft Office uygulamalarına yer vermesi dikkatlerden kaçmıyordu. Bu uygulamaların ücretsiz olacağının duyurulması ise teknoloji severler tarafından şaşırtıcı bulunmadı.

Çünkü zaten şu anda da Microsoft Office’e ait uygulamalar App Store hizmetiyle iPad ve iPhone modellerine ücretsiz olarak indirilebiliyor. Kullanım için yapılması gereken tek şey Office 365 üyeliğinin bulunması. Bu üyelikle birlikte oldukça popüler olan Word, Excel ve Powerpoint uygulamaları Apple kullanıcıları tarafından kullanıma açılıyor.

iPad Pro ürünüyle birlikte kişisel bilgisayarlar konusunda devrim yapacağını duyuran Apple’ın en büyük rakibi şüphesiz dünyadaki kişisel bilgisayar pazarının büyük çoğunluğunu elinde bulunduran Microsoft firması. Microsoft firmasının bu alandaki en büyük kozu ise çok yaygın olarak kullanılan Microsoft Office uygulamalarıdır.

Her ne kadar Microsoft Office ürünlerinin iPad Pro kullanıcıları için ücretsiz olduğu duyurulsa da iPad kullanıcılarının Microsoft Office programlarının bulut depolama hizmetinden yararlanması söz konusu değil. Apple kullanıcıları tarafından Microsoft Office uygulamaları için en çok şikayet edilen ve eksikliği hissedilen kısmın bulut özelliği olduğu belirtiliyor.

iPad-Proda-yenilik

Bu nedenle her ne kadar Apple, Microsoft Office uygulamalarına izin verse de bir yandan da kendi ofis programlarını üreterek ücretsiz olarak kullanıcılarının hizmetine de sunmayı ihmal etmiyor. Bu programlardan en popülerleri Pages, Keynote ve Numbers olarak bilinmektedir.

Neredeyse 30 yıldır piyasada bulunan Microsoft Office uygulamaları Windows işletim sistemi üzerinde çalışmasına rağmen çeşitli uygulamaları Apple için Mac OS ve iOS işletim sistemlerinde de kullanılabiliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*