iPad Kullanıcılarına Yönelik Google Güncellemesi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Mountain View şehrinde yer alan dünyaca ünlü arama motoru ve teknoloji devi olan Google, iOS kullanıcıları için yeniliğe gittiğini duyurdu. Bu yenilikler kapsamında neler olduğuna ve iOS kullanıcılarını neler beklediğine şöyle bir göz atmak gerekirse en büyük yenilik şüphesiz search uygulaması ile ilgili olduğu göze çarpıyor.

Genel anlamda ufak bir güncelleme olarak nitelendirilen bu gelişmenin teknoloji devi Google tarafından yalnızca iOS kullanıcıları için yapıldığı duyuruldu. Search uygulamasının sürümünün 14.0’a yükseltildiği de yine Google tarafından açıklandı. iOS kullanıcıları için gelen bu yeni güncellemeden en çok iPad kullananlar faydalanacak.

iPad-Kullanicilarin-a-Yonelik-Google-Guncellemesi

iPad kullanıcılarının kartlarla ilgili yaşadığı sorunları gideren güncelleme, kullanıcıların daha iyi arama yapabilmesine yardımcı olmak için yayınladığı belirtiliyor. Aynı zamanda da kartlara da yenilikler getirilmiş durumda. Farklı sınıflamalara ayrılmış şekilde düzenlenen kartlar yeni güncelleme ile eskisinden çok daha fazlasını içeriyor.

Örneğin ekranın en üstünde takvim yer alarak burada yaklaşmakta olan etkinlikler ve buna benzer içerikler yerleştirilmiş yeni sürümde. Aynı zamanda ekranın alt bölümünde de birtakım yenilikler kullanıcıları bekliyor. Bunlar daha çok hava durumu uygulamaları, müzik önerileri, vb. daha çok kişileştirilmeye uygun veri ve bilgi sağlayan uygulamaların yer aldığı bölümler.

Google’ın açıklamasına göre bu uygulama yalnızca iOS 8 ve üzeri sürümlerde çalışabilecek. Bunun dışındaki sürümlerde ise birtakım uyumsuzlukların görülebileceği yine dünyaca ünlü arama motoru tarafından uyarılıyor.

Özellikle kullanıcıların en çok merak ettiği yazılım güncelleme boyutları konusunda da açıklama yapan Google, yapılan bu güncellemenin yalnızca 64.4 MB boyutunda olduğunu duyurdu ve yazılım güncelleme kapsamının özellikle iPad kullanıcılarına yönelik olduğunu ve bu cihazları kullananların kartlarla ilgili şikayetleri üzerine böyle bir güncelleme yayınladığını da açıklamalarına ekledi.

İpad-yeni-guncelleme

Apple şirketi tarafından tasarlanan ve tablet bilgisayar sınıfında yer alan iPadler 2010 yılından bu yana hayatımızda yer almaktadır. Özellikle 2014 yılında cihaz üzerinde yapılan köklü değişikliklerle birlikte dünyada iPad kullanıcı sayısı yaklaşık olarak 200 milyon civarındadır.

Android tabanlı Google ile iOS tabanlı iPad arasında zaman zaman uygulama sorunları ve uyumsuzlukları olmakla birlikte her iki firma da kullanıcı sayılarını arttırmak için belirli aralıklarla güncellemeler yayınlamaktadır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*