iPad ipuçları II

iPad ipuçları serimizin 2. aşamasındayız. Şimdi’de değişik iPad ipuçlarında bulunacağız.

Uygulama menüsüne ikon ekleyin

iPad ilk kurulduğunda yani default ayarlarında olduğunda 4 ikon bulunur. Bunlar; Safari – Mail – Photo – iPad’dir. Bunlara ek olarak 2 ikon daha ekleyebilirsiniz. İşinize yarayan diğer ikonları ekleyerek kısayol oluşturabilirsiniz.

Ekleme işlemi için; eklemek istediğiniz ikona basılı tutun. İkon titremeye başlayacaktır. Titremeye başladıktan sonra uygulama menüsüne götürün ve bırakın.

Sık kullandığınız web sitesini ekleyin

Safari üzerinden sörf yaparken sık kullandığınız sitelerin ikonlarını ekleyerek hızlı erişim yapabilirsiniz. Bunu yapabilmek için de ; Add Bookmark » Add to Home Screen(Ana ekrana ekle) tıklayın. İstediğiniz web sitesinin simgesi eklenmiş olacaktır.

Caps Lock ile büyük harflerle yazın

Tamamını büyük yazacağınız bir yazı da her seferinde Shift‘e basmak zor ve yorucu gelecektir. Bunun için iPad ekranınızdan Shift tuşuna çift tıkladığınızda otomatik olarak büyük yazı moduna geçecektir.

Ekran görüntüsü alabilirsiniz

Web sitelerde gezerken veya beğendiğiniz bir resmi gördüğünüz de ekran görüntüsünü almak istersiniz. iPad’ de kısa bir işlem ile ekran görüntüsü almak çok basit. Öncelikle Home tuşuna tıklayın ardından da Power tuşuna tıklayın. O anda bulunduğunuz sayfanın görüntüsünü almış olursunuz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*