IOS Kullanıcılarının Sahip Olamayacağı 3 Uygulama

Android ve IOS arasında süren amansız savaşa her gün şahit oluyoruz. Biri bir özellik çıkarıyor, diğeri başka bir özellik çıkarıyor. Kimisi kamerayı güçlendiriyor, kimisi işlemciyi arttırıyor. Bu şekilde bitmeyen bir savaş var aralarında. Bu savaş marketlere de yansıyor tabii ki. Şu anda dünya üzerinde en çok kullanıcıya sahip olan işletim sistemi Android. Play Store’da, App Store’a göre daha fazla uygulama yelpazesine sahip. Her geçen gün iki tarafta da bu uygulamalar çoğalıyor. Geliştiriciler, bu pazarlar sayesinde ürettiği uygulamaları kullanıcıyla buluşturuyor. Bazı geliştiriciler var ki işi ilerletip sadece IOS veya Android’e uygulama geliştiriyor. Bu makalemizde sadece Android’e özgü ve IOS’A gelmeyecek olan 3 uygulamayı inceleyeceğiz. Bakalım bu 3 uygulamanın IOS’ta olmaması avantaj mı ? Yoksa dezavantaj mı ? Bunu siz cevaplayın 🙂

ios-kullanicilari-icin-uygulama

1-) DashClock Widget

     IOS, kişiselleştirme konusunda bencil davranıyor. Telefonlarında bulunan klasik görüntünün değişmesine izin vermiyor. Sadece ekrana atlayabildiğimiz kilit ekranı görüntüleri şeklinde kişiselleştirmelerde bulunabiliyoruz. Android öyle değil. Kişiselleştir dur. Bu uygulama da tam olarak burada işe yarıyor. DashClock gelen arama, mesaj, mail vesaire bütün bildirimleri kilit ekranını açmadan görmemizi ve etkileşim gerçekleştirmemizi sağlıyor. Ücretsiz olarak Play Store’dan indirebilirsiniz. Whatsapp, Facebook gibi uygulamalara da destek sağlıyor.

DashClock-Widget

2-) SwipePad

     Yine bir Android uygulaması daha. Bu uygulama sayesinde belirlediğimiz bir noktaya parmağımızı dokundurduğumuzda, favori uygulamaları ekrana getiriyor. Gayet kullanışlı ve stabil çalışan bu uygulama, işinizi fazlasıyla görecektir.

swipe-pad

3-) HoverChat

Bence kesinlikle IOS’a gelmesi gereken bir uygulama daha. Film mi izliyorsunuz ? Önemli bir mesaj mı geldi ? Filmin de en heyecanlı yeriyse eyvah! Bu uygulama yardımınıza yetişiyor. Uygulama sayesinde film izlerken ekrana yerleştirdiğiniz mesajlar uygulaması ile filmi durdurmadan ve izlemeye devam ederek mesajlaşabilirsiniz. Ekranda istediğiniz gibi boyutlandırabildiğiniz mesajlar uygulamasını ayrıca şeffaflık katabiliyorsunuz da. Bu uygulamanın IOS’a kesinlikle gelmesi lazım bence.

HoverChat

BONUS-) VLC Player

Bonus olarak vermek istediğim bu uygulama da çok değerli. Bilgisayarlarımızda kullandığımız ve tüm video türlerini destekleyen VLC Player, IOS’a yükleyipte çalıştıramadığımız videolar için Androidde kolaylık sağlıyor . Bu uygulama da ücretsiz olarak Play Store’da sizi bekliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*