iOS Kullanıcılarına Kötü Haber

Bir anda dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri haline gelen Pokemon GO oyunu artık iyiden iyiye şekillenmeye başladı. İlk yayınlandığı anda birçok eksi yönü olduğu bilinen oyunun yayınlanan güncellemeleriyle beraber tüm bu eksik yönleri de bir bir düzeltilmeye başlandı. Özellikle son gelen ilk büyük güncelleme ile oyunun ana yapısında değişikliklere gidildi. Bu noktada kullanıcılara sunulan ilk büyük değişiklik ise takas özelliği olmuştu. Takas özelliği dışında eğitim ve Pokemon hızlı geliştirme gibi özelliklerde kazanan oyunun bunun dışında teknik konularda da büyük değişikliklere neden olduğu ortaya çıktı.

Ayak İzi Takip Edilecek

Son dönemde oyunun birçok hile modu çıktığını da biliyoruz. Özellikle iOS kullanıcıları için yayınlanan hile modları sayesinde Pokemon GO ile hiç yerinizden hareket etmeden dolaşma imkanı buluyordunuz. Hile sayesinde bu şekilde çok daha fazla Pokemon karakterine de ulaşmak mümkün kılınıyordu. Fakat yeni güncelleme ile bu hile artık son bulacak. Firma artık ayak izin özelliği getirdi ve bu özellik sayesinde kullanıcıların oyunda attıkları adımlar takip edilecek. Haliyle artık hile kullanılamayacak. Kullananlar ise anında banlanacak.

Pil Modu Kalktı

Bununla beraber yeni güncelleme sonrasında oyunda pil tasarruf modunun da kaldırıldığını da belirtelim. Özellikle ekranı aşağı doğru çevirdiğinizde görüntünün kararmasına olanak sağlayan modun kalkmasıyla beraber şarj tüketiminin daha büyük sorun olacağı da kesin. Pokemon GO ise böyle devam ederse daha birçok güncelleme alacak gibi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*