ios-batarya-omru

IOS Cihazların Batarya Ömrünü Uzatma Yolları

IOS cihazınızda batarya veya pil ömrünü uzatmak için yapılması gerekenler:

Akıllı cihazlarda bilinen en büyük sorun şüphesiz batarya ömrünün kısa olmasıdır. Zaten kısa olan pil ömrünü bir de gereksiz yere çalışan uygulamalar iyiden iyiye azaltıyor. Tüm bunları ortadan kaldırarak IOS cihazların batarya ömrünü uzatmak için yapılması gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 • Size göre konumunu ayarlayan Paralaks efektini kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kapatın. Hatta hiç kullanmıyorsanız tamamen kapatın.
 • Gerçek anlamda son derece faydalı olan fakat çok fazla şarj yiyen Bluetooth ve AirDrop özelliklerini kullanmadığınız zamanlarda mutlaka kapalı tutun.
 • İnternet bağlantısı olmayan ya da kullanmadığınız yerlerde Wifi’yi kapatmayı unutmayın. Özellikle telefonunuzun 3G’si üzerinden internet erişiminiz açık ise şarjınızın çok daha kısa sürede biteceğini aklınızdan çıkarmayın.
 • Çoğu zaman aktif olarak kullanmadığınız GPS özelliğini gerekmedikçe kapalı tutun.
 • Otomatik güncellemeleri kapalı tutmanız, gereksiz yere servisin çalışarak bataryanızı bitirmesine engel olacaktır.
 • Çok önemli bir mail trafiğiniz yok ise akıllı cihazınızdaki maillerin hemen alınmasını kapatarak her saat başı kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Son olarak bataryanızın tamamen tükenmesine engel olun ve mümkünse % 40’ın altına düşürmeyin

7 yorum

 1. istanbul masaj

  Bende bu konuda çok sıkıntı yaşıyorum, anlatımlarınızı adım adım uyguladım umarım bir nebzede olsa işime yarar ve şarj süremi uzatırım

 2. Yeni nesil iPhone ve gelen güncellemeler ile artık eski nesil iPhone’lar şarjları %40 oranında daha hızlı tükendiği gözlemlendi tamamen yeniye almaya zorlama gibir bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

 3. Teknoloji haberleri

  Bütün yazılanları yapmama rağmen yinede şarjım erken bitiyor. Bütün telefonlarda bu sorun var ama ios telefonlar çok daha sorunlu.

 4. Epila Tüy Dökücü

  Teşekkürler abi baya işimi gördü özellikle şu mail ile güncellemeleri kontrol etme olayları arka planda sürekli batarya tüketimi yapıyor resmen

 5. Baya faydalı oldu teşekkürler küçük şeyler ne kadar da şarjı etkiliyormuş öyle

 6. online tv izle

  bu şarj işine bi çözüm bulamadılar anca yeni model telefon yapıyolar şu şarjları çözün önce

 7. Dikmen Kartvizit Baskı

  İOS üzerinde bazı özellikler arka planda çalıştıkları için aşırı derecede şarj yemekte ama birde şöyle bir şey var “DÜŞÜK GÜÇ MODU” bunu etkinleştirdiğinizde kendisi otomatik yapmakta. Bunu yapmak için Ayarlar > Pil > Düşük Güç Modu etkinleştirmeniz yeterli.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*