Ios 9 Wifi Sorunu Çözüm

IOS 9 güncellemesi yayınlanmasıyla Apple kullanıcıları yaptıkları güncelleme sonrası pek çok sorunla karşı karşıya kaldı. Bu sorunlardan en çok karşılaşılanı şüphesiz IOS 9 wifi bağlantı sorunu olmalı. Soruna maruz kalan kullanıcılar, güncelleme sonrası interneti kullanamadıklarında yaşadıkları şok ve siniri tahmin edebilirsiniz sanırım. Tabi ki ilk iş olarak bilinçli her kullanıcı gibi home tuşu ve kapama tuşuna aynı anda basarak, telefonlarını ya da ipadlerini restart etmeyi denediler. Şanslı olanların cihazları bu yeniden başlatma sonrası düzeldi ama bazı kullanıcıların maalesef hala wifi bağlantı sorunu devam ediyordu. Aslında daha da ilginç olanı IOS 9.1 sürümü çıktığında güncellemeyi yükleyen bazı kullanıcılar yine benzer sorunla karşılaşmıştı. Eğer sizde o şansızların içindeyseniz sakın üzülmeyin. Hadi gelin bu sorundan kurtulmanın yollarına birlikte bakalım.

ios-9-wifi

İlk adım olarak cihazınızın ağ ayarlarını kaldırıp tekrar baştan kurmayı deneye bilirsiniz. Bunun için Apple cihazınızın Ayarlar sekmesi altında genel – sıfırla – ağ ayarlarını sıfırla sekmesini tıklayınız. Bunu yaptığınızda telefonunuz şimdiye kadar bağlandığınız tüm wifi ağlarını cihazınızdan silecektir. Yalnız unutmayın bu yaptığınız işlemle vpn ve apn bağlantı ayarlarınız tanımlıysa onlar da silinecektir. Tüm ağ ayarlarınız silindikten sonra home tuşu ve kapatma tuşu kombinasyonlarını tekrar kullanarak telefonunuzu yeniden başlatmanızda da yarar var. Tüm bu işlemler sonucunda kablosuz ağınıza baştan bağlanmayı deneyin eğer IOS 9 wifi bağlantı sorunu hala devam ediyorsa sakın üzülmeyin sorunu gidermek için elimizde hala bir yol daha var.

ios-9-wifi-sorunu-cozumu

Güncelleme sonrası yaşadığınız IOS 9 wifi bağlantı sorunu belki de Apple cihazınızdan kaynaklanmıyor olabilir. Evet, yanlış duymadınız, sorun belki de bağlanmış bulunduğunuz modeminizdedir. Modeminizin ara yüzüne bağlanarak ağ ayarları bölümünden bağlanırken gördüğünüz ağ bağlantı adınızı ve şifrenizi değiştiriniz. Bunun yanında eğer ağ adınız da gizli ise görünür yapınız. Çünkü modeminizin kablosuz ağ adını gizleme özelliği kapalı değilse ve mac adresiyle engelleme sekmesi işaretli ise cihazınız yine de bağlanamayabilir. Tüm ayarları kontrol edip değişiklikleri yaptıktan sonra, bağlanmayı tekrar deneyin. Umarım verdiğim tüm bu bilgiler ile sorunuzun cevabı olabilmişizdir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*