iOS 9.3.4 Kullanıcılara Sunuldu

Apple’ın kendi akıllı telefon ve tabletleri için geliştirdiği işletim sistemi iOS tıpkı Android sürümlerinde olduğu gibi sürekli olarak güncelleniyor. Tabi iOS sisteminin bazı değişiklikler barındırdığını da söylemek gerekiyor. Özellikle ara sürümlerin sürekli olarak güncellenmesi ve bu netice de sürümün ara versiyon güncellemelerini iOS işletim sisteminde görebiliyoruz. Bu şekilde işletim sisteminin açıklarını ve hatalarını sürekli düzelten Apple, dün itibariyle ise yeni iOS sürümünü de yayınladı. Geçtiğimiz ay kullanıcılara sunulan iOS 9.3.3 sürümüyle beraber 9 serisindeki hataları da gideren Apple şimdi ise iOS 9.3.4 sürümü ile hataları giderdi.

Google Güvenlik Uyumu Sağlandı

Hemen belirtelim yeni sürümle beraber aslında yeni bir özellik gelmedi. Sadece iOS 9.3.4 sürümüyle beraber kullanıcılara son güvenlik güncelleştirmeleri verildi. İlk olarak Google güvenlik güncelleştirmeleri ile dikkat çeken Apple, bu sürümle beraber ayrıca çok daha fazla güvenlik açığını da kapattı. 9 sürümü için çok daha kararlı bir yapı oluşturulmasına olanak veren sistemin güncellenmeye de devam edeceğini açıklayalım.

Yenilikler iOS 10 İle Gelecek

Bu noktada 9 serisi için yapılan hiçbir yeni güncellemenin sisteme ekstra bir özellik getirmeyeceğini de belirtelim. Bu noktada gelen güncellemeler sadece güvenlik güncelleştirmeleri olacak. Geri kalan tüm yenilikler ise yakın zamanda yayınlanması beklenen iOS 10 ile beraber gelecek. Apple’ın yaptığı açıklamada da bu bilgi doğrulanıyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*