iOS 9.3.3 İçin Jailbreak Geldi

Apple’ın kendi telefon ve akıllı ürünleri için geliştirdiği işletim sistemi iOS işletim sisteminin en iyi yanlarından biri işletim sisteminin sürekli güncelleniyor olması. Tıpkı Android işletim sisteminde olduğu gibi iOS işletim sistemi için de sürekli olarak yeni sürüm yayınlandığını biliyoruz. Bu noktada iOS için yayınlanan son kararlı sürüm de 9.3.3 sürümü olmuştu. Yayınlanan kararlı sürüm işletim sistemini her ne kadar geliştiriyor olsa da kullanıcılara bazı sorunlarda getirmedi değil. Bu sorunların başında da Jailbreak uyumu geliyor. Zira yeni sürüm için uzun bir süre beklenen Jailbreak yayınlanmadı. Fakat geçtiğimiz günlerde sonunda beklenen haber verildi ve Jailbreak sonunda yayınlandı.

Güvenlik Açığından Yararlanıldı

Yeni sürüm için Jailbreak yayınının bu kadar geçikmiş olmasının nedeni olarak aslında son sürüm iOS işletim sisteminin güvenliği gösterilmişti. Sistemde bir türlü güvenlik açığı bulamadığını açıklayan geliştiriciler bu nedenle jailbreak yayının geçiktiğini açıklamıştı. Fakat geçtiğimiz günlerde son gelen güncellemeyle beraber açık bulundu ve artık jailbreak yayına girdi.

Yükleme Sorunu Çözüldü

Yeni sürümün yayınlanmasının ardından yükleme konusunda da sorunlar yaşandığının bilgisi verilmişti. Jailbreak yükleme sorununun yaşanmasıyla beraber jailbreak sürümü de bir kez daha değiştirildi. Gelen haberle beraber bu kez jailbreak sürümünün daha kararlı bir hale getirildiğini de belirtelim. Yani artık sorunsuz olarak jailbreak yükleme işlemini yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*