iOS 8 Pil Ömrü Nasıl Arttırılır?

Akıllı telefonlar yüksek enerji harcayan işletim sistemlerine sahip oldukları için, hem görüntü kaliteleri hem de uygulamalar yüzünden şarjlarını çok çabuk bitirebilmektedir. Teknoloji ne kadar kolaylaştırıcı özelliklere sahip olsa da enerji sarfı konusunda ne yazık ki halen dezavantajları var. En çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan iOS 8 pil ömrü nasıl arttırılır?

ios 8 pil

Yapılabilecek ilk basit test enerjiyi en fazla harcayan uygulamaları tespit etmektir. iOS 8 içinde yer alan uygulamalardan şarjı en fazla harcayan 2-3 uygulamayı kaldırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu uygulamalardan sizin için çok önemli olan varsa diğer iki uygulamayı kaldırabilirsiniz. Bunu ayarlar menüsüne girerek sırasıyla genel, kullanım ve pil kullanımı kısmından görebilirsiniz.

Tüm akıllı telefonların genel özelliklerinden biri de siz fark etmeden arka temada güncellemeleri yüklemesidir. Bu da telefonunuzun en çok enerji harcayan işlemlerinden biridir. Bunu değiştirmeniz lazım. Yine Ayarlar kısmından sırasıyla iTunes-AppStore, Otomatik indirme ve güncellemeler bölümünden size sormadan güncelleme yapılmamasını sağlayabilirsiniz.

Sizin konumunuzu bildiren uygulamaları da pasif hale getirmelisiniz. Çünkü ister istemez bu telefonunuza yoracaktır. Ayarlara girip gizlilik menüsünü açıp konum servislerinden bu durumu kapatabilirsiniz.

Bir hayli enerji tasarrufu yapmayı başardınız. Ama bununla kalmasın diyorsanız, açık olan WiFi ağ bulma özelliğini sürekli açık tutmamanızı tavsiye ederiz. Bu ağ bulma işlemi hem radyasyon yayarak hem de telefonunuzun pilini azaltarak zarar veriyor.

iOS 8 Pil Ömrü Nasıl Arttırılır konusunun son önerileri ise; içinde çok fazla canlı renk barındıran duvar kağıtları yerine koyu renkte parlaklık gerektirmeyen kağıtları tercih edebilirsiniz. Ekran parlaklığınızı en üst seviyede kullanmak yerine biraz daha aşağı düşürebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*