iOS 7.1 güncellemesi ve batarya tüketimi

iOS 7 ile birlikte büyük tasarım değişiklikleri yapılmıştı. Bu değişiklikler kimilerinin hoşuna giderken kimisinin de hoşuna gitmemişti. Performans açısından ve batarya tüketimi açısından hayli olumsuz tepkiler geliyordu. Birçok güncelleme yapıldı. Son olarak da iOS 7.1 güncellemesi geldi. Peki ama bu güncellemeler pil sorununu ne kadar etkiledi?

iOS 7.1 pil kullanımı

Birçok kullanıcımızdan ve kendimizden geri dönüşle bu soruya yanıt verelim. Performans açısında çok harika değişiklikler var. Cihazlarımız hayli hızlandı. Özellikle iPhone 4 ve 4S kullanıcıları bundan çok memnun. Maalesef şarj konusuda herhangi bir iyileştirme henüz yok. Pil tüketimi konusunda eski şekliyle devam ediyor. Bu konuda da ileriki güncellemelerde bir sonuç alınacağını ümit ediyoruz.

kaynak: http://www.elmabulteni.com/ios-7-1-guncellemesi-ve-etkileri

4 yorum

  1. Güzel anlatım olmuş emeginize saglık. Yapa bilicemmi deneyeyim

  2. Nedense pil teknolojisi hiçbir zaman bilişim teknolojisine yetişemedi. Uzun süreden bu yana piller ile ilgili sorunlar mevcut. Bence artık cihazları hızlandırmak yerine hızlı ama çok pil tüketmelerini engellemek gerekmekte. Mevcut pil teknolojisi yüzünden elektrikli araçlar yerine tüplü mazotlu hatta benzinli araçlara mahkum kalmaktayız.

  3. Fakat aslında performansın artmasına karşılık pil tasarrufunda değişiklik olmaması ciddi bir gelişim olarak görülebilir.

  4. bu güncelleme ile sayesinde gerçekten güzel değişikler oldu.yapmayan varsa hemen yapsın

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*